Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Před měsícem jsem obhájil bakalářskou práci na téma rozšiřování FatRatu (download/upload manager pro Linux).
Přijde mi škoda, aby text mého "veledíla" viděli jen vedoucí práce a oponent, tudíž ji najdete ke stažení. Práce se zabývá třemi novými balíky funkcí: ajaxové webové rozhraní, podpora rozšíření psaných v Javě a podpora segmentového stahování. Mám radost z toho, že má práce není samoúčelná - tedy že jsem měl možnost udělat něco prospěšného.
Jinak státnice mám celkově tuším za A, i když na potvrzení o složení státnic to napsané není a zjišťuju, že na část celé státnice mám tak trochu z nervozity okno Trochu mě štve, že promoce bude až v listopadu, tedy v době, kdy už budu studovat na jiné fakultě. Brzo snad také sepíšu nějaké shrnutí celých tří let strávených na FEL ČVUT.
Přemýšlím, co mít jako diplomovou práci; ta by kromě většího rozsahu měla být asi i více výzkumná. Zatím nevím Byl jsem svědkem toho, že jeden student diplomku opsal podle práce, kterou vedl jeho oponent. Tak tou cestou asi nepůjdu
Tiskni
Sdílej:
Byl jsem svědkem toho, že jeden student diplomku opsal podle práce, kterou vedl jeho oponent.A prošel?
A ty slovo „trolling“.
Navíc, na slovo „móda“ jsem _vyloženě_ alergický!
Neptejte se mě proč, prostě mám své důvody k tomu, považovat módu za jednu z těch nejstupidnějších věcí, co lidstvo kdy vymyslelo.
Hehe, najdi si ve slovníku slovo „ironie“...Předpokládám, že tou ironií máš namysli právě tenhle svůj komentář :). Na tom předchozím nic ironického nebylo.
Ve fatratu metalink fachá, bittorent taky, http/ftp taky, nově přes java pluginy roste počet podporovanejch download serverů, ale stejně si zatim musim udržovat i ten jdownloader, protože ten jich umí nechutný množství a třeba takovej share-rapid mi ve fatratu chybí ...
$ fatrat
fatrat: error while loading shared libraries: libpion-common-3.0.so: cannot open shared object file: No such file or directory
A to už sem myslel že mam hotovo