Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Asi pred 2 mesiacmi som sa rozhodol zmeniť moje staršie distro Mandrake 10.1 a nahodil som na môj book SuSE 10 Eval. Inak Mandrake fakt fungovalo spoľahlivo, určite vyladenejšie distro ako Mandriva 2006, ale rozhodol som sa nahodiť aktuálnu verziu nejakého iného distra. Ale vrátim sa radšej k SuSE. Narazil som na pár nemilých nedostatkov a hlavný si nechám úplne na koniec, kvôli ktorému som založil tento blog.
Akurát dnes som posťahoval krvopotne cez GPRS aktualizácie na môj book so SuSE 10. Spokojný s dobre vykonanou prácou, opravenými chybami a zvýšenou bezpečnosťou som začal skúšať programy, čo aktualizácia vyriešila. Napr. kurzor v prehliadačoch bol pred aktualizáciou dosť škaredý, no už to hrá ako má, ale to je o niečom inom.
Uvedomujem si že aktualizácia každého operačného systému je dôležitá, udržuje systém aktuálny, opravuje softvérové chyby a robí bezpečnostné opravy. Zhodou okolností som dnes narazil na tento článok.
Fakt Microsoft zabodoval, ešte že som už trištvrte roka Linux User a Windows používam na hranie hier u známych. Predstavte si Linuxáci že máte zaplatený MS Windows XP Home licenciu, určite by vás rachlo. Teraz sa len môžeme smiať na Bilovej stratégii Mrkvosoftu. :-)