Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Já si nemůžu pomoct, ale tučňák mi připadá jako úplně blbý a trapný zvíře.A ja si nemuzu pomoct, ale jako uplne blby a trapny mi tu pripada nekdo uplne jinej :P
Přesně takhle vypadaly moje windy (pominu-li profesionální systémové programy, které mi v linuxu vážně chybí) těsně před přechodem na linux. Řekl jsem si: všechno tohle je i v linuxu, tak proč vlastně mám windy?
O koze, o voze. Já tvrdim že proto přejde někdo odněkud někam? Já tvrdim, že by to na Win. nešlo?
Niklolivěk. Na Linix mi to funguje líp, funguje mi tam všechni co chci a tak jsem Win. zrušil, no. Co naděláš, svět už je takovej.
Ty jsi charakterizoval Liuxového uživatele, já ti oponuji. Znám víc takových lidí, co by se ti vůbec do té škatulky nevešli. Vůbec je nezajímá ideologie, ani logo, zjistili, že jim to z nějakých důvodů vyhovuje. Ale s těma se nepotkáš na internetu. O těhle válkách často nemají tušení. Není jich moc, ale jsou. A až jich budou miliony, Jindro. He!!!
Akurát som prišiel z pivnej akcie, zapol som si book. Tučniak mi fakt nepripadá nejako labužnícky. Čo tak logo pivného pohára? Som dôkazom toho, že vychladené pivo a Linux idú do kopy. A pivo ktoré mám rád je dobré vychladené a studené a zimu má rád aj tučniak. Takže nakoniec som dospel k záveru že tučniaka (tuxa) mám rád.
Tiskni
Sdílej: