Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ako stály prispievateľ zápismi na tomto fóre ma napadla jedna menej technická záležitosť a rozhodol som sa rozhýbať si moje prsty a hodiť ju sem. Po prečítaní tohoto článku ma zaujal (alebo znechutil?) tento "zaujímavý" postreh autora príspevku:
...ak máte alergiu na tučniakov, zošaliete (a ak ju nemáte, rýchlo ju môžete dostať)...
Odporúčam Vám prečítať si celý článok, fakt zaujímavá propaganda Mrkvosoftu, aj keď som tolerantný, fakt to inak neviem nazvať. A poďme k veci: Rozmýšľali ste niekedy, aké logo by si Linux zaslúžil, ak by to nemal byť tučniak (tux)? Nikdy som nad týmto estetickým vnemom vhodného loga Linuxu nepremýšľal, veď v mojom distre SuSE si ani nepamätám, kedy som v poslednej dobe narazil na tuxa, ja mám chameleóna. Aj keď to je logo distra a nie Linuxu ako jadra.
Pravdepodobne sa Linus Torvalds zameral pri vzniku ním vyvíjaného jadra na logo tučniaka z dôvodu, že pochádza zo severskej krajiny. Alebo ho to napadlo odrazu a nevedel si spomenúť okrem programovania na nič iné. Ale to je môj subjektívny názor, väčšia blbosť ma nenapadla.
Aké logo Linuxu by ste zvolili alebo navrhli Vy? Je pravda že napr. veľa zvierat je už licenčne zaviazných, ale či sa to sťahuje priamo na ne, alebo typ vyobrazenia to fakt netuším. Mňa žiadne logo nenapadlo, preto som zvedavý na Vaše názory. Len taký postreh ako by v logu vyzeral lev (keď už som sa narodil v tomto znamení) ale hneď som si spomenul na jednu nemenovanú poisťovňu.
Tiskni
Sdílej:
Já si nemůžu pomoct, ale tučňák mi připadá jako úplně blbý a trapný zvíře.A ja si nemuzu pomoct, ale jako uplne blby a trapny mi tu pripada nekdo uplne jinej :P
Přesně takhle vypadaly moje windy (pominu-li profesionální systémové programy, které mi v linuxu vážně chybí) těsně před přechodem na linux. Řekl jsem si: všechno tohle je i v linuxu, tak proč vlastně mám windy?
O koze, o voze. Já tvrdim že proto přejde někdo odněkud někam? Já tvrdim, že by to na Win. nešlo?
Niklolivěk. Na Linix mi to funguje líp, funguje mi tam všechni co chci a tak jsem Win. zrušil, no. Co naděláš, svět už je takovej.
Ty jsi charakterizoval Liuxového uživatele, já ti oponuji. Znám víc takových lidí, co by se ti vůbec do té škatulky nevešli. Vůbec je nezajímá ideologie, ani logo, zjistili, že jim to z nějakých důvodů vyhovuje. Ale s těma se nepotkáš na internetu. O těhle válkách často nemají tušení. Není jich moc, ale jsou. A až jich budou miliony, Jindro. He!!!
Akurát som prišiel z pivnej akcie, zapol som si book. Tučniak mi fakt nepripadá nejako labužnícky. Čo tak logo pivného pohára? Som dôkazom toho, že vychladené pivo a Linux idú do kopy. A pivo ktoré mám rád je dobré vychladené a studené a zimu má rád aj tučniak. Takže nakoniec som dospel k záveru že tučniaka (tuxa) mám rád.