Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Poslední dobou sleduju, jak se Wine zlepšuje. S verzí 0.9 mi začal plně fungoval DVD Shrink (Že by předtím nějaký PEBKAC? Nerad bych svoje chyby házel na amd64.) a teď v 0.9.1 v Media Taggeru už nejsou názvy složek jen někde (třeba prvních 10 názvů v adresáři tam nebylo...). Používám ho proto, že neznám prográmek s GUI, kterej by uměl převádět jména souborů do tagů pomocí masky, kterou mu zadám.
Dále jsem vyřešil problém s maskovaným dbusem (který měl jako závislost nový hal a ten zase nový ivman). To jsem udělal následovně: Odmaskoval nový dbus (verze 0.36.2 mi nějak blbla), ivman a hal, emergnul je, etc-updatnul, smazal nějakej adresář v /etc
, kterej vadil halu (selhal emerge a požádal mě o to) modlil se, restartoval je a ... to je všechno! Takže mám dbus-0.50-r1
, ivman-0.6.5
a hal-0.5.4
. No problem. Vlastně jeden zádrhel tam byl... K3b nemohl najít nějaký knihovny dbusu a halu... Takže jsem ho musel remegnout - to nebyl problém, jen že to trochu trvá (nějakých 10 minut).
3. věc, která mě potěšila snad nejvíc ze všeho jsou nová Xka (7.0.0_rc1) o kterých už jsem psal.
Jsem jedinej, kdo má takovou radost z nových fičur a zlepšení? :)
Tiskni
Sdílej:
ACCEPTED_KEYWORDS="~x86_64"
v /etc/make.conf
?
Když si vzpomenu na můj /etc/portage/package.keywords
, který má cca 20 řádků ~amd64
ACCEPT_KEYWORDS
. :)
Jo a je to ACCEPT_KEYWORDS
. :)
Pravdu díš PS: packages.{keywords,unmask} jsou pravda trochu narvaný.package.unmask neznám, já používám jenom package.keywords. Je to k něčemu?Hlavně KDE a X. Ty tam mají hafo položek.
x11-libs/qt-4.0.0 -*do
package.keywords
a šlapalo to.
Neznáš náhodou něco pro Qt?Co takhle mrknout na freshmeat nebo třeba kde-apps.org? Kompiluješ Gentoo, instaluješ vývojové verze X, určitě i najdeš jeden program