Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
To je moje know-how, moje potenciální konkurenční výhoda a důvod, proč jsem zaměstnanej já a ne Jarda kterej stojí před barákem a neumí ten FTP server ani spustit.
Nesouhlasím. Info typu "jak nainstalovat a nastavit apache a ftp" si každý může vygooglit. Tohle ví každý správce. Jenže dobrý správce si umí poradit v nestandardních situacích, umí vymyslet řešení problému, má obecný rozhled v oboru atd. A toto už se předat nedá, tohle se prostě musí poctivě oddřít.
To, že máš zdroje, ještě neznamená, že to zvládáš. Ale hodně to pomůže. Jsem pro vzájemnou pomoc.
Mně dělalo dobře opakování jakož i tvorba nějakých materiálů k učení, proto jsem je dělal. Pak i jen procházení oněch materiálů mne v jistém smyslu uklidňovalo.
Moje argumenty zněly pro to, že považuji za normální ony mé materiály sdílet. A jako jejich ohodnocení kvality jsem bral, když je někdo chtěl půjčit.
Pekny.
Za nas takovato moznost nebyla (slovo internet skoro nikdo neznal)
Pokud Vas to nijak nezatezuje tak je to jen dobre.
Prej maji na nekterych VS studenti zakazany pouzivat materialy z internetu pac pod nimi neni "nikdo podepsan" a nelze overit duveryhodnost. Nevite o tom neco ?
MJ Docela by me zajimaly maturitni otazky z informatiky - ma-li zde nekdo moznost je nekam nahrat.
To je poněkud zjednodušené. Nikdo nemá nic zakázáno. Ovšem u čehokoliv většího než triviální seminárky je jaksi automatickou součástí seznam použité literatury. A "zdroj Internet" z mně nepochopitelných důvodů prochází novinářům. Nikomu jinému zcela logicky neprojde.
Internet jako zdroj informací - např. různých vědeckých článků, knih a spoooousty jiných se samozřejmě využívá, bez něj by to asi moc nešlo. Nicméně oblíbená wikipedia je akceptovatelná možná na středních školách, na vysokých se většinou za autoritativní a citovatelný zdroj moc nepovažuje (ale nemohu mluvit za právníky, sociology a jinou podobnou naničhodnou pakáž ).
Tiskni
Sdílej: