V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
To je moje know-how, moje potenciální konkurenční výhoda a důvod, proč jsem zaměstnanej já a ne Jarda kterej stojí před barákem a neumí ten FTP server ani spustit.
Nesouhlasím. Info typu "jak nainstalovat a nastavit apache a ftp" si každý může vygooglit. Tohle ví každý správce. Jenže dobrý správce si umí poradit v nestandardních situacích, umí vymyslet řešení problému, má obecný rozhled v oboru atd. A toto už se předat nedá, tohle se prostě musí poctivě oddřít.
To, že máš zdroje, ještě neznamená, že to zvládáš. Ale hodně to pomůže. Jsem pro vzájemnou pomoc.
Mně dělalo dobře opakování jakož i tvorba nějakých materiálů k učení, proto jsem je dělal. Pak i jen procházení oněch materiálů mne v jistém smyslu uklidňovalo.
Moje argumenty zněly pro to, že považuji za normální ony mé materiály sdílet. A jako jejich ohodnocení kvality jsem bral, když je někdo chtěl půjčit.
Pekny.
Za nas takovato moznost nebyla (slovo internet skoro nikdo neznal)
Pokud Vas to nijak nezatezuje tak je to jen dobre.
Prej maji na nekterych VS studenti zakazany pouzivat materialy z internetu pac pod nimi neni "nikdo podepsan" a nelze overit duveryhodnost. Nevite o tom neco ?
MJ Docela by me zajimaly maturitni otazky z informatiky - ma-li zde nekdo moznost je nekam nahrat.
To je poněkud zjednodušené. Nikdo nemá nic zakázáno. Ovšem u čehokoliv většího než triviální seminárky je jaksi automatickou součástí seznam použité literatury. A "zdroj Internet" z mně nepochopitelných důvodů prochází novinářům. Nikomu jinému zcela logicky neprojde.
Internet jako zdroj informací - např. různých vědeckých článků, knih a spoooousty jiných se samozřejmě využívá, bez něj by to asi moc nešlo. Nicméně oblíbená wikipedia je akceptovatelná možná na středních školách, na vysokých se většinou za autoritativní a citovatelný zdroj moc nepovažuje (ale nemohu mluvit za právníky, sociology a jinou podobnou naničhodnou pakáž ).
Tiskni
Sdílej: