Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Dejte to panu rýpáčkovi pěkně sežrat a vystvětlete mu, co to znamená "co nejaktuálnější soft"To znamená poslední uvolněná verze (nebo dokonce poslední RC) software v okamžiku uzavření vývoje distribuce. I s tím rizikem, že se časem objeví nějaký bug, nebo třeba že bude částečně nepřeložené prostředí. Výhoda je, že tip top nový software se dobře prodává, nevýhoda je víceméně, že zajíc je ještě v pytli.
a "soft v co největší možné míře odladěný".A to zase znamená, že se vezme momentální stabilní verze a bude se delší dobu testovat tak, aby se odchytaly a upravily bugy, co upravit jdou, případně dopsala dokumentace pro uživatele, jak takový bug obejít. S tím rizikem a omezením, že třeba v době vydání live CD bude všeobecně v užívání novější verze programu, což je reklamní handicap.
Pak přidejte ještě kyselou poznámku o smysluplnosti ankety, které předchází óda na dokonalé vyladění.Kyselou poznámku si může odpustit ten, kdo umí číst a má aspoň průměrnou inteligenci: ten se totiž dočte a dovtípí, že i přesto, že sdělím předem názor svůj, toužím znát názory ostatních.
Ať páníček ochutná svůj vlastní chlebíček.Doufám, že jsem vás tím vaším aspoň na chvíli přidusil :-P
Předpokládám, že účelem příspěvku mělo být poukázání na skutečnost, že slovo aktuální se dost dobře nedá stupňovat (podobně jako optimální, ale to už je obnošená vesta) a odladěný zrovna tak.V tomto kontextu je stupňování "aktuálního" (které se mimochodem bez překážek stupňovat dá, koukejte: aktuální, aktuálnější, nejaktuálnější) namístě, zejména pokud vycházíme z významu "v daném čase relevantní", protože jsou věci aktuální, ale jsou věci i aktuálnější mezi aktuálními. Například verze software, kdy se běžně používá jedna rozšířená a už odzkoušená verze a přitom už je uvolněná beta anebo release candidate - to jsou pak ty nejaktuálnější kousky
Problémem zásadového purismu je v případě takovýchto slov neexistence jednoduchého výrazu pro stav co nejbližší stavu aktuálnímu/optimálnímu/odladěnému, který je z povahy věci nutně neaktuální/suboptimální/neodladěný. Sper to ďas.Tento problém se velice snadno obejde, a to zcela v souladu s českou jazykovou logikou. Bohužel dneska už nikdo neumí latinsky, aby věděl, co znamená optimální. Tohle já sice (na rozdíl od "nejaktuálnější") do superlativu už neženu, protože to vím, ale nebudu se za to na nikoho zlobit, protože taky vím, že zejména v neformálních textech a diskusích je naopak nebezpečí, že pouhé "optimální" nevyzní jako "co nejlepší" a tedy že dojde k nedorozumění. V takovém případě pak dám přednost tvaru byť z hlediska etymogického nesprávnému před nedorozuměním. Stejně tak je to tady v blogu anebo v diskusích. A máte pravdu, sper to ďas, protože je to v tomto kontextu úplně nepodstatné
Co vzít aktuální soft, udělat freeze a pak to stabilizovat? Nemá smysl při ladění měnit verze, tohle je rozumný kompromis.Kompromis, to jsem možná zapomněl definovat, znamená pro mě rezignovat na vyladění v případech, kdy předpokládáme, že se příslušný bug nedotkne většiny, anebo nevypadá tak závažně; např. kosmetické chyby, chyby, které si zkušenější uživatel může upravit sám, nedoplnit např. chybějící překlady atd. Samozřejmě, že každé takové dílo je nakonec kompromis, ale asi bude rozdíl ve stanovení cíle; pokud je priorita aktuálnost anebo vyladění. Kompromis pak víceméně znamená, že se bude postupovat jako v minulých případech, tedy že priorita stanovena nebude (tj. prostě třetí vyhýbavá možnost při anketní otázce).
Osobne jsem trochu skepticky k dalsi Live disribuci. Polozme si otazku zda je to vubec potreba? Co je primarnim znakem Live ABCLinuxu? Neni to nahodou jen logo a offline obsah? Druhe budiz pro nektere lidi mozna uzitecne, ale prvni mi prijde divne.Ano, otázku si lze takto jistě položit. Jenomže co si pamatuju, tak v těch minulých nešlo jen o logo a offline obsah nabalené na nějaké distro, to důležité byly právě úpravy jak ve výběru software, tak třeba default vzhledu, a hlavně otestování, zda základová distribuce opravdu funguje tak, jak má + pokus o odstranění bugů.
Nebylo by lepsi se domluvit s Danix teamem nebo SLAXem (Tomas Matejicek) a udelat tady na abicku nabor betatesteru a na oplatku zabalit offline obsah jako balik do jedne z tehle distribuci? Treba by se naslo i misto na to logo...Jelikož jsou Danix i Slax jistě pod GPL, tak se ani není třeba domlouvat
Klidne by to mohlo byt "SLAX ABCLinuxu edition" a pokud by s tim Tomas Matejicek souhlasil, tak by se to s offline obsahem dalo i prodavat.No jistě, ale čím by se tento koncept konkrétně kromě názvu lišil od ABC Linuxu 2005? Jedině tím, že by tým Abíčka tentokrát tuto distribuci netestoval a nijak už neupravoval (jako to bylo se Slaxem v minulém projektu)?
Ale testoval.. Vzdyt rikam ze by se mohl udelat nabor betatesteru. Rozdil je v tom ze by se jednalo o praci na SLAXu (p.s. mluvim o slaxu, ale muze to byt jakakoliv live distribuce) a tudiz opravy a zmeny by sli zase spatky do slaxu, coz je myslim mnohem prospesnejsi nez forkovat nejaky distro a delat dalsi zarez v DistroWatch.Ano, koncept sice zajímavý, ale konkrétně Tomáš Matějíček zvolil pro Slax jinou strategii, a to tu, že dělá výhradně všechno sám, a to má-li k tomu čas a náladu. Opravy a změny by tedy asi bylo možné za nynějšího stavu věcí pouze hlásit. Podoba nové verze přitom podléhá výhradně úvaze jejího tvůrce, tj. se vám může stát, že co v jedné pracně opravíte, bude v příští vyřazeno. Téměř jistě také narazíte na rozdílné názory a pokud není určen "šéf" či způsob řešení kompromisů, můžete to zabalit. Kromě toho hlásit chyby se s vlastním projektem, tedy vlastní implementací oprav podle vlastního harmonogramu, vůbec nevylučuje, s tím rozdílem, že by to musel někdo přeposílat či vyplňovat dvakrát (ačkoliv by mohl autor základní distribuce klidně navštěvovat zdejší veřejnou bugzillu, kdyby chtěl). Dokonce si dovolím tvrdit, že zorganizovat něco takového s kterýmkoliv tvůrcem nebo týmem (např. Danixu) bude patrně náročnější jak na čas, tak na skutečnou domluvu a nakonec i plnění dohodnutého, než projekt zcela ve zdejší režii s jasně určeným cílem i odpovědností. Skutečně máte pocit, že ABC Linux 2003 a 2005 byly nějaké forky? Já ne a nevidím, proč se v tomto měl ABC Linux 2007 nějak podstatně lišit. Jako fork bych si představoval distribuci, která se vydá vlastním směrem a bude se dál vyvíjet a udržovat. ABC Linux je pouze nepatrně upravená konkrétní distribuce k jednomu jednorázovému účelu: propagaci portálu. Nevidím, že by někdo přemýšlel o vlastní distribuci ve smyslu zcela samostatného dlouhodobého projektu, čemuž by odpovídal pojem "fork". A nakonec, k vašemu návrhu, hlásit chyby do Slaxu či Danixu může už dnes každý. Já sice nevidím, jakou motivací byste chtěl tu extra skupinu betatesterů ze zdejších čtenářů nalákat, ale zkuste to už teď: Dejte dohromady skupinu lidí, kteří budou systematicky testovat Slax a hlásit chyby (ovšem beta Slaxu moc často nevychází, a když, tak jen těsně před vydáním). Uděláte něco pro Linux a vyzkoušíte si váš návrh v praxi
Acked-By: goldenfishSice je vaše odpověď v jiném vláknu, ale dovolím si předpokládat, že ji směřujete na mě. Bohužel mi připadá, že stejně jako jste se netrefil do vlákna, netrefil jste se ani do předmětu diskuse. Přesto (si) zkusím odpovědět:
1) distrowatch za chvili pobezi na 4 procesor xeonu. Fakt nechapu modu mit svoji vlastni distribuci. Zkopirovat hotove baliky je vzdy jednodussi nez do nich neco dodat.1) Distrowatch žije z toho, že existuje tolik distribucí. Čím jich bude víc, tím více "kšeftu". Tady si tedy stěžujete dost špatným příkladem ;) 2) Kvůli vašemu chápání či nechápání se rozhodně nic v běhu světa měnit nebude (ale to už asi dávno víte). Módu mít svoji vlastní distribuci vám vysvětlím velice snadno: Děje se tak, protože je to možné. A bez té módy, dovolím si tvrdit, by nevznikly ani ty dnes uznávané nejrozšířenější distribuce - vždycky mohl někdo na začátku jejich vývoje tvrdit, že žádná další už není třeba. 3) Distribuce ABC Linux byla vždycky účelová: prodej obsahu a reklama portálu. K tomu obsahu se pak přibaluje jako přidaná hodnota rovnou spustitelná distribuce. Co se na ní upravuje? Pokud vím, tak pouze grafika (z reklamních důvodů) a pak nefunkční věci v základní distribuci. Tak proto "vlastní distro", aby všechno fungovalo, jak má.
2) nudite se? tak delejte dokumentaci, opravujte chyby, reportujte chyby, plne obsah, udelejte integraci obsahu.Teď taky nevím, ke komu promlouváte, jestli ke mně jako čtenáři a občasnému přispěvateli anebo k provozovatelům portálu. Pokud ke mně, tak se přesně o to v rámci možností snažím. A spadá do toho i případné dobrovolné testování či podílení se na budoucí live verzi abíčka, a jde mi přesně o to, aby se to neodehrávalo úplně všechno na poslední chvíli; hlavně co se týče vyjasňování si konceptu. To lze udělat v pohodě dávno dopředu a pak není třeba se zásadními diskusemi zdržovat. Tenhle blog i tahle diskuse je tudíž jistá forma toho, co v té své reakci doporučujete.
K prihlednuti ke schopnostem dost lidi zde, bych alespon plnil obsah abicka a delal prolinkovani obsahu.Však se do toho dejte
Chcete -li delat distro na miru, tak okolo desktopu je problem, ze tu neni poradne zkonfigurovany desktop na terminaly do firem.Diskuse je momentálně o distru na míru portálu abclinuxu.cz (a to ještě jen předběžná, neboť já nejsem ten, kdo o něčem takovém rozhoduje). Potřebujete-li desktop "na terminály do firem" (ať už to má znamenat cokoliv), tak si ho přece udělejte. Anebo o tom aspoň někde začněte diskusi jako já tady o ABC Linuxu, třeba se vám toho někdo chytne. V principu je to tak, že namísto čehokoliv můžete vždycky nabídnout, že by se mělo dělat něco jiného. Například namísto překládání knížky můžete posílat překladatele přeložit raději střechu. K překladu té knížky to ale přispěje pramálo.
Je mi jasne, ze zvitezi snaha mit svoje distro, vlastni SW adresar a tak. __Fakt__ kdyz uz chcete byt medialni a buhvico dalsi,Že jde při akci ABC Linuxu o akci mediální, to opravdu popřít nelze.
tak podporte radeji neco zajeteho,Např. abclinuxu.cz?
kde je alespon nejaky vyvojar, co ten sw aktualizuje opravuje a tak.Viz výše. Opravy z testování nějaké hotové live distribuce při přípravě ABC Linuxu mohou sloužit beze zbytku výchozí distribuci. Pokud ovšem netrpíte představou, že se někdo chystá vytvořit distribuci zcela novou, což sice tak vypadá, ale je značně mimo mísu. V tom případě by ale vaše poznámky byly něco jako boj proti vlastnímu stínu
Mozna jsem Vas nepotesil. Jenomze po par letech praxe vidim trochu veci jinak a jak to vlastne funguje a co je ta vec, co pohani ty reseni dopredu.A kdybyste se např. v této diskusi namísto polemiky s vlastní fantazií podělil o to, "jak to vlastně funguje", asi byste udělal líp. Tak co je ta věc, co pohání ty řešení dopředu?
Pokud se pletu, tak me opravte. Dekuji.Rádo se stalo
Je zbytecne vysvetlovat nekomu, jak v praxi veci funguji.No vidíte, to jste moh napsat takto rovnou, anebo to vůbec raději nepsat, když je to zbytečné. Ušetřil byste si psaní, já čtení a odpovídání, a všichni by byli spokojeni
To: Pavel Kysilka Plne souhlasimAlibističtější (a bezpracnější) příspěvky snad nejsou. Kdybyste alespoň odpověděl na mou reakci, když "plně souhlasíte", tj. přednesl i nějaké argumenty, měl by váš příspěvek aspoň nějakou cenu. Takhle se divím, že si vůbec dáváte práci s celou procedurou přidání příspěvku
Pavlova reakce vystihuje úplně všechno, přednášet další argumenty není potřeba.Reakce p. Kysilky je mimo téma (live distribuce ABC Linux 2007) a tedy i mimo mísu. Viz má reakce na jeho příspěvek, na kterou evidentně nedokážete odpovědět - alespoň jste se o to ani nepokusil. BTW mám za to, že byste ani nedokázal vlastními slovy zopakovat, v čem "Pavlova reakce vystihuje úplně všechno", ale to už je jen moje spekulace na základě zkušenosti ze zdejších diskusí
To koffr: Plne souhlasimNaopak, proto taky očekávám nějakou lepší diskusi než bláboly tipu "souhlasím" nebo "+1". Vy se taky namísto argumentů ale půjdete raději zastřelit, že... Tak jděte a ani to sem nemusíte psátTo xkesh: nejaky nervozni ne?
Ale za mne to opravdu rekl Pavel Kysilka - napsal bych to same.Takže byste taky mluvil úplně mimo? Kdybyste si přečetl mou reakci na příspěvek p. Kysilky, nemusel bych vám odpovídat totéž tady:
Ja si opravdu myslim, ze vydavat dalsi Linuxovou distribuci (byt s pridanou hodnotou ABC linuxu) je pekna blbost. Jako by jich neexistovalo dost.Jenomže ono nejde o distribuci s přidanou hodnotou, ale o off line obsah + reklamu abclinuxu.cz s přidanou distribucí. Takže netuším, co řešíte. Jestli znáte nějakou takovou distribuci, co nese obsah abíčka a dělá mu reklamu, tak prosím. Podle mě to byl ABC Linux 2003 a ABC Linux 2005.
Ma redakce ABC linuxu nejake informace, kolik lidi distribuci ABC linuxu pouzivalo? 10? 100? - nezda se vam to zbytecna prace? Nebylo by vhodnejsi se venovat zlepsovanim existujicich distribuci? Ale to jiz zase opakuji to co rekl PK.K tomu se tu už vyjádřil povolanější než já. Zlepšování existujících distribucí se můžete samozřejmě věnovat, z čeho usuzujete, že tomu projekt ABC Linux nějak brání? A proč si myslíte, že když se takový projekt neuskuteční, že to nějak prospěje jakékoliv distribuci Linuxu nebo tomuto portálu? O těchto aspektech p. Kysilka ani náznakem neuvažuje. Mylně považuje ABC Linux za nějakou "další distribuci" (ačkoliv jde jen o modifikaci distribuce již existující) a má zřejmě za to, že by snad komunita tohoto portálu měla raději vyvíjet něco jako "firemní desktop pro terminály". Prosím, dejte se do toho, když s ním prý "ve všem souhlasíte", protože s projektem ABC Linux to nemá společného vůbec nic.
Ještě by mě zajímal názor zdejších na to, jakou distribuci by nejraději jako "základ" tentokrátGentoo Minimal
Gentoo MinimalHlavní kritérium by měla být asi pracnost úpravy do plně funkční a lokalizované distribuce. To jen tak na připomínku, tedy bych předpokládal, že každý takový návrh má tuto úvahu v pozadí. PS. To není zavržení Gentoo.
Hlavní kritérium by měla být asi pracnost úpravy do plně funkční a lokalizované distribuce.USE=nls emerge kde-meta
Jo, to určitě takyDovolil bych si pochybovat o tom, že jen použitím těchto (a dalších standardních distribučních) příkazů vznikne z Gentoo Minimal použitelná live distribuce. Mně dává spíš smysl uvažovat jako o základu o nějaké již existující live distribuci, v tomto případě by tedy bylo nutné vybrat nějakou, která má jako základ Gentoo.
Do testování nové verze bych se schutí zapojil, ale jen pokud by základem byl archlinuxNejdřív by musel ovšem někdo ArchLinux přeměnit na live distribuci. O nějaké takové víte?
No o tom žádná :)Ano, o těch skriptech a Archie už jsem taky občas četl, ale nějak mi uniklo, jestli to kromě pár nadšenců pro experimenty někdo skutečně používá jako live distro. Vy třeba? Samotný projekt, se zdá, poněkud usnul, poslední oficiální verze vyšla skoro před rokem (OK, RC 0.6 se "finišuje" od září, ale nevypadá to na nějakou větší aktivní komunitu). Tím chci hlavně říct, že to vypadá, že by se v případě Archie jako základu pro ABC Linux 2007 jednalo o poněkud více práce než jen úpravu nějaké funkční a aktuální live distribuce.
Archie na distrowatch Archie Live CD na wikině Jak na to ? - Building a Live CD
A co teď? Mam jednu vizi, možná hloupou či naivní. Rád bych viděl perfektně odladěné živé CD v češtině se spoustou informací jako přílohu v nějakém celostátním časopise, třeba v MF Dnes nebo Lidovkách. Ať si každý člověk ověří na vlastní kůži, zda je Linux tak složitý a náročný nebo ne.Mně se třeba tahle varianta dost zamlouvá. Nikdy ovšem nebude dost zdůrazňování, že taková vpravdě celonárodní prezentace (do Blesku byste nešli?
"perfektně vyladěná"
Rád bych viděl perfektně odladěné živé CD v češtině se spoustou informací jako přílohu v nějakém celostátním časopise, třeba v MF Dnes nebo Lidovkách. Ať si každý člověk ověří na vlastní kůži, zda je Linux tak složitý a náročný nebo ne.Zajímavý nápad. Moc zajímavý. Ale třeba zrovna výše uvedené tiskoviny si kupují spíš relativně starší lidé a ti obvykle nemají moc chuti něco zkoušet. Navíc Live CD přece jen startuje docela dlouho a pomalu, což může s věcí neobeznámeného jedince frustrovat ("...ty linuksy jsou pomalé..."). Demohnstrovat nenáročnost na Live CD myslím není nejlepší nápad, bohužel
Ale třeba zrovna výše uvedené tiskoviny si kupují spíš relativně starší lidé a ti obvykle nemají moc chuti něco zkoušet. Navíc Live CD přece jen startuje docela dlouho a pomaluTakový LANGMaster takto nedávno distribuoval reklamní edici Jak věci fungují (matematika, fyzika atd. - vesměs učivo základních škol). Prezentovali to jako investici do budoucnosti dětí čtenářů. Myslím, že by ani v případě ABC Linuxu by nešlo ani tak o ty "relativně starší lidi", ale spíš o jejich děti. Tj. prezentovat to jako nezbytnou výbavu pro vzdělání ve 3. tisíciletí etc. anebo Kupte to svým potomkům! Co se týče rychlosti apod. ... Já si pamatuju, že jsem byl svého času docela "hin", když jsem vyzkoušel svůj první Knoppix a zažil překvapení už jen z toho, že něco tak složitého jako operační systém běží z něčeho tak jednoduchého jako je placka CD. Dnes je sice live distribucí mraky, ale... zase se o ně zajímají jen ti, kteří už "vědí". Pokud to bude dobře popsáno, tak aby lidi nečekali zázraky, tak to myslím není až takový handicap.
Tj. prezentovat to jako nezbytnou výbavu pro vzdělání ve 3. tisíciletí etc. anebo Kupte to svým potomkům!Nějaký úderný reklamní slogan? Třeba "Bez Linuxu jako bys nebyl?" nebo "I Terminátor/Santa Claus/Hamlet taky používá Linux!" (aktuální filmové hrdiny moc neznám, asi by to chtělo někoho jiného...) Nebo maskovaný reklamní článek přes titulní stránky? To by mohlo zabrat...
Pokud to bude dobře popsáno, tak aby lidi nečekali zázraky, tak to myslím není až takový handicap.Popsáno to může být, jak chce dobře, ale to předpokládá, že někdo čte před použitím návod. Nevím, jak vy, ale já takových lidí (hlavně mezi dětmi, na které to chcete cílit), moc neznám
Nějaký úderný reklamní slogan?Jo, na tom by se tu dalo kolektivně zapracovat
Popsáno to může být, jak chce dobře, ale to předpokládá, že někdo čte před použitím návod. Nevím, jak vy, ale já takových lidí (hlavně mezi dětmi, na které to chcete cílit), moc neznámGeneraci od generace sice lidi hloupnou a hloupnou![]()
Obávám se, že reakce typického windowsáka bude: strčí do mechaniky, chvilku počká, a znechuceně "ty pomalé linuksy" vyhodí...Když je to uděláno šikovně, tak po vložení do mechaniky vypluje framebufferový cool obrázek + např. jednoduchá animace, která po čas bootovaní nudu během čekání vůbec nepřipustí - než si to člověk prohlídne, už má nastartováno (námět viz třeba zimní menu s tučňáčkem v SUSE)... na tom se dá zapracovat, když se ovšem chce a takové blbinky se nepovažují automaticky za zbytečnosti. V reálu vyhrávaj načinčaný poskakující omalovánky nad sebeinformativnějším textovým výpisem
a dočkáme se spousty blogů o tom, že ten Linux je pomalejší než Windows Vista atd.Jednak bych si tím zejména na starším HW nebyl v případě Vista tak jistý (pokud tam lidi vůbec Vistu rozjedou) a pak... z té očekávané spousty nových příchozích by jich mohlo nemálo uvíznout. A já tento projekt chápu jako reklamní akci pro portál v první řadě a Linux v řadě druhé. Takže i člověk, co sice bude nejprve ne tak nadšen, ale přece jen zaujat, se taky počítá. No, to je jen teorie, berte to jako možné argumenty, klíčové je, aby se provozovatel (a majitel) rozhodl, o co mu jde, a pak tomu lze přizpůsobit provedení projektu. Tohle je taková předběžná diskuse případných dobrovolných testerů či konzultantů, čili jestli ABC Linux 2007 pro portál vyplatí či nikoliv, já osobně neodhadnu, jelikož nevidím dovnitř. V případě ale, že ano, je diskuse o podobě takové distribuce, tedy o vychytávkách, poměrně obecně použitelná na jakékoliv případné reklamní live CD.
Herbal Essense shampoo commercial... Take the shampoo out and replace it with a Tezro. Then let the women get off on using the Tezro. "Oh yes! Yes! Yes! Re-quickstart my elf files! Yes!"Snad je tomu rozumět
Ja bych se pomalosti Live CD nebal. ABCLinux 2005 mi bezel svizneji nez Slackware co jsem mel na disku.To mě tedy ne. Tedy, běžet, běžel nepomalu, ale než se cokoli spustilo, tak jsem i usínal
Navic v dnesni dobe ma uz kazdej brutalne rychlou mechaniku, 1Gb RAM uz taky neni vyjimka,Právě, že každý zdaleka ne. V okolí moc takových jedinců neznám, dokonce ani v práci ne (já mám sice zrovna 12 GB RAM, ale to taky není mašina, kde bych si mohl dovolit testovat Live CD). Hlavně děti normálních rodičů mívají PC po tatínkovi, strýčkovi, prababičce a podobně. A rychlou mechaniku? Na papíře jsou rychlé všechny, ale zrovna na Live CD je "pěkně" vidět, jak nestydatě někteří výrobci lžou
Stopro bych tam dal VESA framebuffer se splashscreenem a na nej vklidu text ze system z CD se spousti precijen pomaleji nez z harddisku, to nepochopi snad jen zabednenec.Čekejte ... bude to trvat ... startuje systém ... pořád ještě startuje systém ... ještě chvilku ... ještě ... Co takhle nějaké obrázky a úderné textíky (střídající se): s Linuxem můžete dělat to a to, reklamka na Gimp, Inkscape, Javu, vyzkoušejte Emacs,je nejlepší, víte, že při práci s nůžkami se můžete zranit? a tak podobně.
copy2RAM
.
U ABCLinux2005 me prekvapilo, ze chce pri kopirovani systemu do RAMky minimalne 1 GB pameti Co treba misto KDE dat Xfce nebo neco podobneho?Proč ne rovnou FVWM?
Tiskni
Sdílej: