Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
ti mladsi si to mozna nepamatuji, ale kdyz se zavadel winXP, tak to byla tenkrat nevidana medialni masaz, Vista proti tomu neni nic. Vzpomnel jsem si na to, kdyz jsem videl ten clanek o tech osobnostech, co tipuji ten boj linuxovych distribuci
Uz nevim presne, ale myslim, ze to byl casopis CT, ktery zavedl ten pojem prvni a druhe derivace v zurnalistice. Stalo se to pote, co ve vsech novinach tehdy stalo, ze se bude zavadet winXP a jak to zmenni svet. Nejake velke nemecke noviny otiskly pote clanek, ktery analyzoval ty clanky o tom zavadeni toho noveho zazracneho systemu. Byla tam uvedena nejaka statistika v jakych regionech se vice referuje a kde mene atpd. Podle autoru CT predstavuje takovy clanek prvni derivaci nejake novirske zpravy. Akademici mezi nami jiz tusi, ze autori z CT jsou jedni z mala zurnalistu, kteri to dotahli svym clankem az k te druhe derivaci.
Kdyz jsem tedy cetl tu prvni derivaci te ankety o tech linuxovych distribucich, nedalo mi to, abych nenapsal tu druhou. Pro uplnost dodavam, ze autori tenkrat v CT byli mineni, ze k derivovani v zurnalistice dochazi zejmena tehdy, kdyz neni co rici. Pro ty, kteri se jiz tesi, ze jsem tou posledni vetou slapl do nejake fekalie, kterou zde ponechal pan Zima, tak tem musim sdelit, ze to vyse uvedene pro druhou derivaci neplati.
Tiskni
Sdílej: