V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Spolek vpsFree.cz vydal statistiky týkající se distribucí nasazených na serverech členů. V dlouhodobém pohledu je zřejmé, že většina uživatelů z původního CentOS přechází na Rocky Linux. Pozoruhodný je také nárůst obliby distribuce NixOS, která dnes zaujímá třetí místo po Debianu a Ubuntu.
Tiskni
Sdílej:
má vyjít v první polovině příštího roku.. už v podstatě dosáhlo konečně stádia alfa - tzn. skoro vše funguje..
Po deseti letech.
e17 v mnoha věcech funguje lépe než všechny gnome a kde4 dohromady.
Pokud je v tom slušný terminál a dobře v tom vypadají Qt4 (a případně i GTK+) aplikace, zajímá mě to.
jsou psané v jazyce C, ale mají bindings pro Python a C++Jako proč? Pokud to není v C99 (jako že není), tak to bude fungovat i v C++ a jakýsi dementní wrapper je zbytečná vrstva navíc a vzniká tak závislostní peklo (jak je v linuxu však zvykem).
protected
...
protected: ElmObject (); // allow only construction for child classes virtual ~ElmObject (); // forbid direct delete -> use destroy() void elmInit (); void destroy ();A kdyby z toho nebylo na zvracení, ono nejenom, že to obaluje (a tak zdržuje) C api, ale ono to požaduje dalších kýbl závislostí (sigc++). To už je snad to samý, jako ten gtkmm bastl. Alespoň že to na rozdíl od něj nepoužívá ty_podělaný_názvy_funkcí()
zpomalení céčkových knihovem použitím C++ wrapperůTo však je pravda, proto je např. gtkmm ještě pomalejší šmejd než GTK a Qt dohromady
Jo, to mi také nefungovalo... tak jsem to několikrát zapnul a vypnul a povedlo se. Poté jsem se to snažil přesunout/zvětšit moc to nešlo. Tak jsem pak spustil nm-aplet a nm-aplet byl na světě. Problém je, že to nemá průhlednost > je to bílé. Takže se to dost odlišuje od zbytku panelu. A dále se u toho dost blbě hledá, to místo kde kliknout pro editaci. Nyní to už ale asi funguje.. :)
potřebuju k životu vědět, jestli se dá nastavit pevná velikost 16x16Tím se ovšem mnoho vysvětluje