Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Tiskni
Sdílej:
má vyjít v první polovině příštího roku.. už v podstatě dosáhlo konečně stádia alfa - tzn. skoro vše funguje..
Po deseti letech.
e17 v mnoha věcech funguje lépe než všechny gnome a kde4 dohromady.
Pokud je v tom slušný terminál a dobře v tom vypadají Qt4 (a případně i GTK+) aplikace, zajímá mě to.
jsou psané v jazyce C, ale mají bindings pro Python a C++Jako proč? Pokud to není v C99 (jako že není), tak to bude fungovat i v C++ a jakýsi dementní wrapper je zbytečná vrstva navíc a vzniká tak závislostní peklo (jak je v linuxu však zvykem).
protected
...
protected: ElmObject (); // allow only construction for child classes virtual ~ElmObject (); // forbid direct delete -> use destroy() void elmInit (); void destroy ();A kdyby z toho nebylo na zvracení, ono nejenom, že to obaluje (a tak zdržuje) C api, ale ono to požaduje dalších kýbl závislostí (sigc++). To už je snad to samý, jako ten gtkmm bastl. Alespoň že to na rozdíl od něj nepoužívá ty_podělaný_názvy_funkcí()
zpomalení céčkových knihovem použitím C++ wrapperůTo však je pravda, proto je např. gtkmm ještě pomalejší šmejd než GTK a Qt dohromady
Jo, to mi také nefungovalo... tak jsem to několikrát zapnul a vypnul a povedlo se. Poté jsem se to snažil přesunout/zvětšit moc to nešlo. Tak jsem pak spustil nm-aplet a nm-aplet byl na světě. Problém je, že to nemá průhlednost > je to bílé. Takže se to dost odlišuje od zbytku panelu. A dále se u toho dost blbě hledá, to místo kde kliknout pro editaci. Nyní to už ale asi funguje.. :)
potřebuju k životu vědět, jestli se dá nastavit pevná velikost 16x16Tím se ovšem mnoho vysvětluje