Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
K rozšiřujícím patterns as a when přibyl ještě unless. Má opačný význam k when.
Fůůůůj :(
and as break case cfn clone coro cycle do else enum false fn for glob goto if in let match module new nil not or quote rec redo result return seq true unless unquote when while with yield __FILE__ __LINE__
a bit operátory band bor bxor bnot asr bsr bsl
, některá ještě nejsou využita (module - moduly, cfn - generátory, coro - korutiny) a další momentálně přidávat neplánuju.
coalesce()
z SQL? Má libovolný počet parametrů a vrací první nenulovou hodnotu. Není to tak úplně funkce/metoda a je potřeba ji řešit pomocí nestandardních prostředků (klíčové slovo, nebo něco, co jen vypadá jako funkce). Její výhoda je v tom, že po nalezení nenulové hodnoty se ty další výrazy už nemusí vyhodnocovat.
No nevím, ale myslím, že tady by stačil operátor or
, např.
let x = a or b or c or d or e or f
vyhodnotí se a, pokud není nil, přiřadí se, dál už to nejde; pokud je nil, vyhodnotí se b, apod. nevýhodou je, že nefunguje na hodnotách false, to by se dalo možná udělat ještě jinak:
let x = a unless a == nil else b unless b == nil else c unless c == nil else d .....
x = a || b || c …Boolean by to chtělo objektový – proměnná pak může nabývat tří hodnot:
true
, false
, null
.
Použití klíčových slov má výhodu v tom, že i člověk neznalý jazyka může hned vidět, co to znamená. Některé části kódu se pak čtou skoro jako angličtina, což je výhoda.
Řekl Cobolista, a prezentoval jako výhodu Cobolu, to že chudák Fortranista musí luštit a = b + c, zatímco on má pěkné anglické ADD b,c GIVING A. Kupodivu později se i v tom Cobolu objevila možnost použít ono a=b+c.
Práce s ukecaným jazykem je utrpení. Problém je v tom, že někdo abstrahuje problém, řeší ho v nějaké vnitřní kondenzované formě, a místo aby pak tohle kondenzované řešení zapsal, tak napíše román, který sice připomíná angličtinu, ale dostat z něj jádro problému, je dost oser.
Aneb neopakujte historické chyby.
perl -ne 'print "chro chro\n" if /jsem prase/'