Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak taky rozšířím poslední vlnu energetických zápisků na tomto portále. Rozhodl jsem se koupit si zdroj. Dlouhodobě preferuji Fortrony, pro jejich poměr cena/výkon, a také značně větší spolehlivost oproti různým dražším Enermaxům, Corsairům, Seasonicům.... Model, pro který jsem se předběžně rozhodnul je Forton Blue Storm II 500W. Jak jsem ovšem zjistil, specifikaci 80plus nemá, protože v minimální zátěži může mít účinnost pouze 74%, v průměrném pak už 85.
Otázka zní, představuje nižší účinnost při minimálním odběru nějaký problém? Přece jenom, rozdíl 6% při 75W odběru je směšný, a když člověk odbírá 250W, tak je účinnost na velmi dobrých 85%. Nebo mám připlatit 80% ceny navíc, a místo Blue Strom II koupit raději Epsilon 80Plus? Jiného výrobce zdrojů pravděpodobně nechci, jak kvůli spolehlivosti, tak také proto, že někteří zbytečně zvyšují přechodový odpor a ztráty odnímatelnými kabely.
Tiskni
Sdílej:
bohužel to cos vyjmenoval v anketě nejsou typicky výrobci, ale lepiči samolepek na cizí zdroje ...Mam pocit, ze jediny, kdo si to vyrabi sam, je Fortron/FPS Group a Enermax, i ksdyz u LC si nejsem jisty a Tagan, Silverstone a Xsilence jsem jeste zevnitr nevidel. Ostatni jsem opravdu je prebrandovane, pripadne mirne upravene zdroje jinych vyrobcu - treba Nexus je Fortron s nexusim vetrakem a lepsi regulaci. BTW: Mam dokonce jeden zdroj s nalekpoku Eurocase, ktery je na 99.99% Fortron - stejny design, stejne soucasky, stejnye nalepky atd., ale pres puvodni nalepku je nalepena nalepka Eurocase. A nejlepsi bylo, ze jsem ho koupil za cenu zdroje od Eurocase