Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Tak taky rozšířím poslední vlnu energetických zápisků na tomto portále. Rozhodl jsem se koupit si zdroj. Dlouhodobě preferuji Fortrony, pro jejich poměr cena/výkon, a také značně větší spolehlivost oproti různým dražším Enermaxům, Corsairům, Seasonicům.... Model, pro který jsem se předběžně rozhodnul je Forton Blue Storm II 500W. Jak jsem ovšem zjistil, specifikaci 80plus nemá, protože v minimální zátěži může mít účinnost pouze 74%, v průměrném pak už 85.
Otázka zní, představuje nižší účinnost při minimálním odběru nějaký problém? Přece jenom, rozdíl 6% při 75W odběru je směšný, a když člověk odbírá 250W, tak je účinnost na velmi dobrých 85%. Nebo mám připlatit 80% ceny navíc, a místo Blue Strom II koupit raději Epsilon 80Plus? Jiného výrobce zdrojů pravděpodobně nechci, jak kvůli spolehlivosti, tak také proto, že někteří zbytečně zvyšují přechodový odpor a ztráty odnímatelnými kabely.
Tiskni
Sdílej:
bohužel to cos vyjmenoval v anketě nejsou typicky výrobci, ale lepiči samolepek na cizí zdroje ...Mam pocit, ze jediny, kdo si to vyrabi sam, je Fortron/FPS Group a Enermax, i ksdyz u LC si nejsem jisty a Tagan, Silverstone a Xsilence jsem jeste zevnitr nevidel. Ostatni jsem opravdu je prebrandovane, pripadne mirne upravene zdroje jinych vyrobcu - treba Nexus je Fortron s nexusim vetrakem a lepsi regulaci. BTW: Mam dokonce jeden zdroj s nalekpoku Eurocase, ktery je na 99.99% Fortron - stejny design, stejne soucasky, stejnye nalepky atd., ale pres puvodni nalepku je nalepena nalepka Eurocase. A nejlepsi bylo, ze jsem ho koupil za cenu zdroje od Eurocase