NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Upgrade z FC3 bez problémů, jen docela zamrzí nenadetekování monitoru a 60Hz v grafické instalaci. Nechápu proč při zvolení češtiny se instaluje i např. podpora francouzštiny do OpenOffice 2.0. Ono to s tou češtinou v OO je celé takové divné. UI naskočilo v angličtině, po nastavení ve volbách částečně čestina naskočila, ale UI zatím stále celé anglicky. Instalace nvidia ovladače proběhla rovněž bez problému, jen bylo třeba doinstalovat balík kernel-devel (dříve se jmenoval kernel-source). Toť prozatím vše, je to pár minut co jsem nabootoval
Tiskni
Sdílej:
Já jsem upgradovat také, ale z Fedory 2. A podobné problémy. Vlastně ještě víc problémů. Takže tady některé z nich:
* KDE v angličtině, ztratila se lokalizace. Bylo potřeba ručně najít RPM na CD a doinstalovat (ručně, viz další bod)
* Neupgradoval se seznam instalovatelných balíčků a Správce RPM. Ten tak zobrazuje jen staré balíčky z FC2 a vůbec nefunguje, stejně jako vůbec nešel ani ve FC2. Tady ani nevím, co mám ručně upgradovat. Ten program ne, chyba je v databázi.
* OOo v angličtině též. Přes YUM jsem si stáhl (po přidání dalších repozitářů a KYumu) upgrade OOo a konečně i s lokalizací.
* Díky skvělému GCC4.0.0 nejdou ze zdroje nainstalovat nic, co pro GCC4 nebylo děláno. Takže ani ovladač NVidie. Grr, zase stahovat aktualizovanou verzi. A totéž i s ostatními věcmi...
Takže, příště, radši dám install from scratch (jen s vyzálohováním /home) a radši Gnome a ne KDE.
brozkeff | http://malec.borec.cz | ICQ: 173820959