Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Na volantové tyči ve spodní části byla poničená prachovka, bylo třeba ji vyměnit. Ono většina gumových dílů na třicet let starém autě je třeba zkontrolovat a povyměňovat.
Povolil jsem na obou koncích šrouby a myslel jsem si, že bude vůle na délku a tyč jednoduše sundám. Vůle tam nějaká byla, ale bohužel jen málo. Musel jsem tedy sundat i převodku, pak už šla volantová tyč pěkně sundat. Starou prachovku jsem sundal a přemýšlel, jak tam nasadit novou. Musel jsem z té tyče ještě vyrazit takový váleček, na jehož koncích jsou nazasazené takové kostičky a ještě vymezovací plíšek. Ty pak zapadnou do dalšího dílu a zabírají, když se zatáčí. Převléknul jsem tedy novou prachovku, vrátil zpátky váleček a nasadil kostičky i plíšek. Na tohle jsem pak nasadil ten zbylý díl a nakonec závlačku. Tyč jsem nasadil na horní tisícihran k volantu a utáhnul jistící šroub. Pak jsem nasadil spodní část na převodku a tu přimontoval zpátky. Nakonec jsem vrátil i spodní jistící šroub a dotáhl.
Tiskni
Sdílej: