Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Za pár posledních dní jsem opravil nebo vyměnil pár drobností jako třeba těsnění u jedné z hadic do motoru, gumové podložky pod kapotou a také jednu chromovanou kotvičku co uzavírá kapotu.
Z čeho jsem měl ale největší radost, že se mi podařilo opravit přepínač blinkrů tak, že už se vrací z obou směrů do neutrální polohy při točení volantem zpátky. Pružinku co jsem si zkoušel vyrobit sám bohužel nezafungovala, byla příliš měkká. Proto jsem se obrátil na odborníky. Ráno jsem dodal vzorek a po obědě jsem měl pružinku hotovu. Místo abych kupoval celý spínač za minimálně tisíc korun, stačilo poškozený díl slepit epoxidem a pružinku si nechat vyrobit za osmdesát korun.
Nyní již ale netrpělivě očekávám zásilku z USA, kde budou odvzdušnovací šrouby na brzdy, čepy k řídícím tyčím a lanko na automatické seřizování ruční brzdy, které mi chybí v jednom ze zadních bubnů.
Tiskni
Sdílej:
Možná mu závidí toho Jeepa. (Já závidím taky, ale "špatné" rozhodně neklikám.)
Tak ten Jeep zavidim tiez... a obdivujem ze sa do takeho nieco pustil. Tiez by som chcel mat taku "zabavku".
Já mu taky závidím tu garáž. Až já budu mít garáž tak do ní postavím Land Rover Defender III ale musí mít rezervu na haubně. A taky budu psát zápisky
nechci vypadat jako kverulant ale mám pocit že novější Defendery už tu rezervu na předku nemívají. Když vidím Defendera tak si vždycky vzpomenu na film Bohové musí být šílení. Scéna s "parkovací brzdou" a antikrist vylezlý na stromě, to prostě nemá konkurenci.