Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Héééééj, já se přimlouvám za ty zápisky o těch letadýlkách. Jak někdo někde psal taky v komentářích.
A návod jak ve Flightgearu odstartovat, letět a přistát s cesnou by nebyl? :-D
Heh, myslim ze tohle auto nikdy neprodas, kdyz "cely svet" vi o vsech jeho problemech
IMHO se takový auto neprodává a když, tak někomu kdo k němu bude mít podobný přístup, a podobné informace jenom ocení.
Ahoj, mně osobně se dokumentovaný postup opravy také nezdá zcela "čistý".
Co jsem viděl jak v TV (Discovery ) tak u kolegů, co si pomáhají také doma drobnými klempířskými a zámečnickými pracemi -> pokud je v daném místě prasklina, karosérie se zavaří "housenkou", housenka se zabrousí do čista a rovna. Pak se odbrousí trochu barva dokola místa poškozená svařováním a nanese základní barva. Posléze kit + broušení + kit + broušení (v cyklu) a navrch příslušný lak.
Pokud je vadné místro prorezivělé, vyřeže se rozbrušovačkou případně nůžkami a vloží se "vyřezaný kus ze zdravé karosérie/náhrada vyrobená z nového plechu" a zavaří bodově a po ustavení nahotovo housenkou. Následuje již výše popsaný lakýrnický postup.
To co nám tu ukazuješ se hodí tak na vagóny či korby starých nákladních aut. Ty bodové svary u přeplátování podle mně nezakituješ nebo kit bude "pracovat " a praskat.
Dosavadní příspěvky byly inspirující, tímto příspěvkem jsi trošku "kazil řemeslo". Hodně ujetých kilometrů...
Tam predávajú diely na Jeepa?
Tiskni
Sdílej: