Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Héééééj, já se přimlouvám za ty zápisky o těch letadýlkách. Jak někdo někde psal taky v komentářích.
A návod jak ve Flightgearu odstartovat, letět a přistát s cesnou by nebyl? :-D
Heh, myslim ze tohle auto nikdy neprodas, kdyz "cely svet" vi o vsech jeho problemech
IMHO se takový auto neprodává a když, tak někomu kdo k němu bude mít podobný přístup, a podobné informace jenom ocení.
Ahoj, mně osobně se dokumentovaný postup opravy také nezdá zcela "čistý".
Co jsem viděl jak v TV (Discovery ) tak u kolegů, co si pomáhají také doma drobnými klempířskými a zámečnickými pracemi -> pokud je v daném místě prasklina, karosérie se zavaří "housenkou", housenka se zabrousí do čista a rovna. Pak se odbrousí trochu barva dokola místa poškozená svařováním a nanese základní barva. Posléze kit + broušení + kit + broušení (v cyklu) a navrch příslušný lak.
Pokud je vadné místro prorezivělé, vyřeže se rozbrušovačkou případně nůžkami a vloží se "vyřezaný kus ze zdravé karosérie/náhrada vyrobená z nového plechu" a zavaří bodově a po ustavení nahotovo housenkou. Následuje již výše popsaný lakýrnický postup.
To co nám tu ukazuješ se hodí tak na vagóny či korby starých nákladních aut. Ty bodové svary u přeplátování podle mně nezakituješ nebo kit bude "pracovat " a praskat.
Dosavadní příspěvky byly inspirující, tímto příspěvkem jsi trošku "kazil řemeslo". Hodně ujetých kilometrů...
Tam predávajú diely na Jeepa?
Tiskni
Sdílej: