Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Při vkladání dotazu do poradny jsme upozorněni, abysme nevkládali do jednoho dotazu víc problémů. Protože pak aby se v tom prase vyznalo. Přesto si vesele jistý "klasik" (a určitě nebude sám) dává do dotazů víc problémů a admini jeho dotazy (kde je víc problémů najednou) ani nezamknou, ani nesmažou.
Tiskni
Sdílej:
Inu co. Google si to prebere tak jakypak si s tim delat starosti.
Staci mu poslat: abclinuxu nejakydotaz
Admini jsou liknavi, protoze
Leoši, já osobně a) jsem nechtěl být zlý muž, b) koukal jsem, kam to zajde, c) víc a dýl měřim, než řezam, abych nepoškodil dobré jméno. A za d) mam dojem, že každý admin má osobní pohled i stupnici trochu jinou, méně či více citlivou.
Tezko muzeme smazat dotaz nebo poslat tazatele na hanbu.Proč? Bývalo to normální - dotaz byl zamčen s poznámkou, že má tazatel položit několik dotazů... nebo to se už nesmí, aby náhodou někdo nešel jinam?
>>>Vyhledavani na abicku se me nelibi. Google najde to co potrebuju, ze je to zamichane v jinem dotazu nevadi.
Vyhledavaci engine je prace na roky. U Googla na tom makaji neustale.
Takze bychom formular "Hledej" zde na abicku mohli povazovat za doplnek a je na kazdem, zda jej vyuzije a nebo pujde jinou cestou.
Dobrovolně se přiznávám, že jsem nenahlásil nic. Tenhle můj blogpost byl jenom výkřikem do tmy, podivení se, že si admini "nevšimli" takového dotazu(ů).
Jabber: klasik111@jabbim.com
E-mail: klasik111@post.sk
Jestli to myslíš s linux aspoň trochu vážně, založ si blog, ať je Ti kam psát a neděláme tu takovej chaos, jakej jsi už udělal o fous jinde
Jestli ses něco naučil ... tak nás to těší.
Tak obecně to myslim, že jsi prověřil zdejší systém svým anarchistickým přístupem. Takovým drobet živelným.