Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Ono tady je problém, že (alespoň moje) vědomí má docela problém pochopit a přijmout vlastní neexistenci.vedomie je IMHO velmi krehka vec; kazdy je istu cast dna v spanku bez vedomia, niektory aj dlhsie a castejsie (ked sa schlastaju, zhulia ...
pokud je něco, co člověka transcenduje, tak kde jinde než ve smrti?? čímž přirozeně neříkám jaké to bude.
ve zkušenosti celého lidstva všechna (nevím o výjimce) náboženství hovoří o stavu ve/po smrti. proč?
kde se vzal názor, že ve/po smrti už nic není? objevil se nějaký nový důkaz? nebo se prostě neprokázal opak?
ve zkušenosti celého lidstva všechna (nevím o výjimce) náboženství hovoří o stavu ve/po smrti. proč?
Potřeba dát životu smysl. Protože to tu je na hovno. Tak jakože to pak bude někde lepší. (Zrovna mám něco jako depku.)
Otázku "co bude po smrti" neřeším. Pokud něco bude, nevím, co to bude, nemohu se tedy k tomu nikterak stavět -- mohlo by po očekávání přijít zklamání. Hej, ale nějaká věčná chlastačka by bodla!
Ta pěkná neuronová síť co nosíme v hlavě neni nic moc magickýho. A jakmile žádná síť nebude, nic nezbyde.To je otázka. (Tak, a teď budu ukamenován
Tiskni
Sdílej: