Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Byty (domy) takových lidí jsou v podstatě skládkou. Tito lidé se řídí heslem: "Všechno se hodí! Nic nemůžu vyhodit!"Ono z vnějšího pohledu bych do definice spadal - v pokoji mám několik krabic použitých ("vykuchaných") elektrosoučástek. (Už se těším na sobotní svoz elektroodpadu, doufám, že tam naberu nějaké vyhozené ATX zdroje, mikrovlnky a tak vůbec). Všichni mi říkají, že to je bordel, že by se to mělo vyhodit a tak dál... Jenže, když si chci ubastlit nějaké zapojení, nemusím jít do GESu/GME a za několik stovek nakupovat, ale sáhnu do hromady "bordelu" a vytáhnu co potřebuju :)
Stavis z elektronek? A co konkretne?
Ja vzdycky, kdyz jdu kolem nejakeho velkeho kojneru koukam, jestli neuvidim nejake stare radio. Hlavne kvuli vystupnimu trafu...
Taky jsem driv bral co se dalo s tim ze se to hodi.
Dnes beru tak akorat stavebni material jako je zelezo apod. to se hodi a pokud ne da se prodat do srotu.
Televize, radia, vypocetni techniku (zkratka elektroniku) odmitam a neberu vubec.
Nedavno jsem ve sberu ziskal stolni lampicky s regulatorem intezity osvetleni (s triakem).
Takoveto veci se hodi a beru je. Moralne zastaralou elektroniku ci IT neberu a vnucovacum nabizim odvoz do sberneho dvora za lahev bechera.
Někomu pomáhá, když si nahlas pro sebe říká: "Teď jsem zavřel dveře. Teď jsem je zamknul..."
Celkem mi svého času pomáhala metoda, že jsem po zamknutí do dveří silně zatlačil klouby zatnuté pěsti, což vyvolalo hmatový vjem (mírnou bolest), který jsem dokázal vnímat ještě po několik desítek sekund. Protože pocit "nezamknul jsem" se většinou dostavoval bezprostředně po opuštění domu, stačilo se jen na chvilku soustředit na to, jestli mám ten správný hmatový vjem. Frekvence opětovného vybíhání schodů od té doby spadla téměř k nule. Teď to mám ještě jednodušší - mám dveře, které se prakticky nedají zabouchnout (muselo by se s nimi strašně švihnout). Není to žádná specialita, ony jsou prostě nějaké z****ené A když člověk musí strčit klíč do zámku, aby je vůbec zavřel, tak už prostě rovnou zamkne. Taky se mi díky tomu už strašně dlouho nestalo, že bych si zabouchl klíče uvnitř bytu.
Já v tílku, trenkách a bačkory s žirafama ...A ještě se mu chtělo na záchod
- Někomu pomáhá, když si nahlas pro sebe říká: "Teď jsem zavřel dveře. Teď jsem je zamknul..."
Toto pomáhá. Neříkám si to nahlas, ale nutím se si to rutinní a běžně nepamatované zamykání uvědomit a pamatovat.
Co nejhoršího se může stát? -- Velmi pomáhá si "projet", co opravdu nejhoršího by se mohlo stát. "Vykradli by mě..." "Seru na to! Je mi to jedno! Ať mě vykradou!"
No nevím. Myslím, že je levnější to (zamčený byt, zapnutý tepelný spotřebič, puštěný plyn) jít zkontrolovat, než pak řešit následky.
Toto pomáhá. Neříkám si to nahlas, ale nutím se si to rutinní a běžně nepamatované zamykání uvědomit a pamatovat.Jo, tohle dělám taky. Člověk zamyká tak naprosto mechanicky, že po pár krocích si není jistý, jestli to fakt udělal. Takže v okamžiku kdy na odchodu strkám klíč do zámku a otáčím s ním, snažím se si to uvědomovat. U mě je to vylepšené o to, že bez klíče dveře ani nezaklapnu, takže pokud mě přepadnou pochybnosti o tom jestli jsem zamkl, znamenalo by to, že mám dveře dokořán
s/valil jsem zpět na chodbu/valil jsem zpět na poštu
Klíče byly naštěstí zevnitř ve dveříchNěkteré zámky nejdou odemknout, když je z druhé stany klíč. Takže mohlo být veselo.
Imho je to tak ale pro imunitu lepší...Tak tohle IMHO zkus prosím trochu rozvést.
Vymenili sme dvere za pancierove a tie urobia iba hlasne cvak rezonujuce v plechu, to ma uplne vyliecilo
+1
Dveře pro jistotu, v dnešní době je moc opálených lidí kolem.Rasisto!
Na tyto ptákowiny jsou snad naše baby? Ty se starají za nás.Sexisto!
Rasisto!To neni o rasizmu, kolega poukazuje na zdravotní problémy spojený se soláriama, nejenže ty Angličani přišli na to, že je z toho rakovina, ale v českejch podmínkách se ukazuje, že nadměrný opalování škodí dokonce schopnosti pracovat...
modprobe humor
Onehdy jsem viděl jak z jednoho auta na křižovatce ukradli kufřík (otevřeli dveře u spolujezdce a něž se borec vzpamatoval tak tradáá), od těch dob mám dveře u spolujezdce zamčené.Mám velmi milou a sympatickou sousedku, 80letou paní, o které jsem si myslel, že je jí tak sotva 60. Asi před 3/4 rokem čekala na Moraváku na šalinu, když k ní přiběhnul mladý snědý mládenec, strhnul jí zlatý řetízek z krku a utíkal s ním do parku u divadla. Vzápětí tam zastavilo auto, vyskočil z něj chlap a zdrhal za ním - byl to nějaký policista v civilu. Vrátil se pak k ní, že ho chytil, ale borec už u sebe nic neměl a aspoň s ní sepsal trestní oznámení (ale že to byl řetízek "jen" za 4.000, tak to ani nebyl trestný čin…) Co se aut týče, kolega má osobní zkušenost také se zloději, ale vůbec je neviděl, takže netvrdím, že byli opálení. Byl s manželkou nakupovat v Tescu, přišel s nákupem, hodili aktovku/kabelku na přední sedadla a skládali dozadu nákup. Přímo během toho jim před očima někdo ty aktovky zepředu sebral. Vůbec si ho/jí/jich nevšimli, přitom jim museli otevřít dveře, sebrat to a zmizet…
Myslím, že aspoň recidiva by se tím potlačila dost úspěšně
A také by přibyla spousta justičních omylů s nevratnými trvalými následky.
přestože se nám snaží mnozí tvrdit, že trest smrti počet vražd nesníží
No jo, ale co naděláte, když jim statistika dává za pravdu?
Tiskni
Sdílej: