Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Jelikož ceny tabletů/chytrých telefonů s Adroidem... začínají být dostupné i pro mě, tak vážně uvažuju o koupi tabletu s Adroidem. Zajímalo by mě následující:
chroot Linuxu: Mám se připravit na nějaké problémy? Funguje to na všech verzích Androidu?
Má někdo zkušenosti s Arch Linuxem přes chroot?
Jaké obecně máte zkušenosti s provozem Linuxu přes chroot na Android zařízení?
Předem děkuju za reakce.
Tiskni
Sdílej:
Na root.cz je o tom článek, zkoušel jsem to na Androidu 2.3.3 (Samsung Galaxy Ace, Debian) s emulátorem terminálu ConnectBot a běhalo to krásně. S jiným emulátorem to kupodivu nechtělo fungovat. Jen přesně nevím, co s plnohodnotným systémem
Vím že se často spouští Xserver na pozadí a pak se k němu připojuje přes VNC. Je i Xserver pro Android, ale nepřišel jsem na to, co v Debianu udělat, abych se k němu připojil Kdyby někdo poradil, tak bych se vůbec nezlobil
Děkuju
Díky za reakci. Jestli bylo to šťouchnutí mně, tak máš plnou pravdu, že do spíš patří do poradny.
To jsem právě zkoušel a nějak jsem s tím nehnul i když teď mi to připadá jednodušší, jdu pro Androida, kabel a jdu instalovat