abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Kompilace OpenWrt == katastrofa!

    13.11.2012 13:51 | Přečteno: 1463× | OpenWrt | poslední úprava: 13.11.2012 14:06

    Asi 7x jsem se pokusil o kompilaci OpenWrt ze zdrojových kódů -- neúspěšně! Budu vám vyprávět, jak zhruba jsem postupoval...:

    #!/bin/bash
    ## 1. nainstaloval jsem všechny potřebné nástroje pro kompilaci/sestavení, viz http://wiki.openwrt.org/doc/howto/buildroot.exigence
    $ mkdir ~/openwrt
    $ cd ~/openwrt
    $ svn checkout svn://svn.openwrt.org/openwrt/trunk/
    $ cd ~/openwrt/trunk
    $ ./scripts/feeds update
    $ ./scripts/feeds install
    $ cd ../
    $ wget http://downloads.openwrt.org/attitude_adjustment/12.09-beta2/brcm47xx/generic/config.brcm47xx_generic
    $ cp config.brcm47xx_generic ./trunk/.config
    $ cd ~/openwrt/trunk
    $ make menuconfig
    ## Konfiguraci jsem provedl "poctivě". Bohužel nemůžu zde uvést upravený ~/openwrt/trunk/.config, protože jsem ho v "amoku" vymazal. :-(
    $ make
    ## Kompilace vždy skončila s chybou. Dokonce jsem vedle Arch Linuxu nainstaloval Debian testing a pokoušel se kompilovat tam, ale neúspěšně.
    

    Hardware/software -- "host system" -- téměř aktuální Arch Linux pro x86_64 a aktuální Debian testing (též x86_64).

    Hardware: router Linksys E2000

    U Arch Linuxu jsem zjistil, že chyba bude asi v tom, že nová verze make nepovoluje "míchání" implicitních a explicitních "pravidel". Ale neuměl jsem to opravit. U Debianu nevím.

    Podařilo se mi najít chybu z mé první kompilace:

    make[4]: Entering directory `/home/rotor/openwrt/trunk/build_dir/target-mipsel_uClibc-0.9.33.2/appweb-3.2.2-1'
    build/make/Makefile.top:104: *** mixed implicit and normal rules.  Stop.
    make[4]: Leaving directory `/home/rotor/openwrt/trunk/build_dir/target-mipsel_uClibc-0.9.33.2/appweb-3.2.2-1'
    make[3]: *** [/home/rotor/openwrt/trunk/build_dir/target-mipsel_uClibc-0.9.33.2/appweb-3.2.2-1/.built] Error 2
    make[3]: Leaving directory `/home/rotor/openwrt/trunk/feeds/packages/net/appweb'
    make[2]: *** [package/feeds/packages/appweb/compile] Error 2
    make[2]: Leaving directory `/home/rotor/openwrt/trunk'
    make[1]: *** [/home/rotor/openwrt/trunk/staging_dir/target-mipsel_uClibc-0.9.33.2/stamp/.package_compile] Error 2
    make[1]: Leaving directory `/home/rotor/openwrt/trunk'
    make: *** [world] Error 2
    
           

    Hodnocení: 17 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    13.11.2012 13:57 smazáno | skóre: 18 | blog: smazáno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    Pokud se nepodelis o chyby tak tenhle zapis nema zadnou hodnotu. OpenWrt opravdu muze byt katastrofa a nebo taky muzes byt proste lemra :-)
    13.11.2012 14:01 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!

    Náhodou jsem našel:

    make[4]: Entering directory `/home/rotor/openwrt/trunk/build_dir/target-mipsel_uClibc-0.9.33.2/appweb-3.2.2-1'
    build/make/Makefile.top:104: *** mixed implicit and normal rules.  Stop.
    make[4]: Leaving directory `/home/rotor/openwrt/trunk/build_dir/target-mipsel_uClibc-0.9.33.2/appweb-3.2.2-1'
    make[3]: *** [/home/rotor/openwrt/trunk/build_dir/target-mipsel_uClibc-0.9.33.2/appweb-3.2.2-1/.built] Error 2
    make[3]: Leaving directory `/home/rotor/openwrt/trunk/feeds/packages/net/appweb'
    make[2]: *** [package/feeds/packages/appweb/compile] Error 2
    make[2]: Leaving directory `/home/rotor/openwrt/trunk'
    make[1]: *** [/home/rotor/openwrt/trunk/staging_dir/target-mipsel_uClibc-0.9.33.2/stamp/.package_compile] Error 2
    make[1]: Leaving directory `/home/rotor/openwrt/trunk'
    make: *** [world] Error 2
    
    Bystroushaak avatar 13.11.2012 17:07 Bystroushaak | skóre: 36 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    To se mi zdá krapet krátké. Já vždy když jsem měl chybu, tak jsem dostal hlášek aspoň na sto řádek, přičemž příčina chyby byla tak někde na padesáté. Chyby v OpenWRT jsou docela lovely, minule jsem tam musel patchovat zdrojáky, protože někdo prostě fetoval.
    13.11.2012 17:15 Begleiter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    *** mixed implicit and normal rules.  Stop.

    Tady je to "míchání" implicitních a explicitních pravidel. To bude ta chyba, pokud se teda nemýlím.

    AsciiWolf avatar 13.11.2012 20:26 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    To se mi zdá krapet krátké. Já vždy když jsem měl chybu, tak jsem dostal hlášek aspoň na sto řádek, přičemž příčina chyby byla tak někde na padesáté.
    Neměl jsi při kompilaci zaplý verbose mód (make V=99)?
    13.11.2012 14:37 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    Buď musíš použiť staršiu verziu make (tuším 3.81 alebo staršiu), prípadne je nudné použiť appweb 3.3.2+ (tam je ten problém v Makefile opravený). Ďalšia možnosť je opraviť ten problémový riadok.
    13.11.2012 14:41 Begleiter | skóre: 47 | blog: muj_blog | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!

    Díky za odpověď! Vyzkouším novou verzi appweb.

    grubber avatar 13.11.2012 20:20 grubber | skóre: 6 | blog: grubber | Břeclav / Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    Mně se to na Archu podle návodu z OpenWrt wiki povedlo skoro napoprvé. Použil jsem buildroot poslední stabilní verze (z tags/backfire_10.03.1), ale házelo to nějaké chyby, nicméně po chvíli hledání jsem našel potřebné opravy (SVN commity 31259 a 33081) a s nimi už to šlo v pohodě. Pravda, kompiloval jsem jenom pár nejnutnějších věcí, abych si mohl sestavit vlastní balíček, takže na chybu v appweb jsem nenarazil a asi ani narazit nemohl.
    13.11.2012 20:27 w4rr10r
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    > Kompilace OpenWrt == katastrofa!

    false
    14.11.2012 07:09 Begleiter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    > Kompilace OpenWrt == pro mě katastrofa!

    true

    Jiří Němec avatar 14.11.2012 16:23 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    Na tyhle kompilace mám v archu buildrootem vytvořený chroot s ubuntu, v tom stavím android i openwrt a funguje to skvěle.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    Jiří Němec avatar 14.11.2012 16:24 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    Pardon debootstrapem.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    PaulosV avatar 17.11.2012 10:13 PaulosV | skóre: 10 | blog: dentoob
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!
    Tak v tom případě netuším, jakou náhodou jsem OpenWRT před časem úspěšně zkompiloval na můj domácí TP-Link. Moc jsem o tom nevěděl, dodnes o tom moc nevím, ale kompilace se stejně zdařila a obraz v zařízení fungoval. :-) Navíc jsem kompiloval ve virtuálním prostředí, čímž se to ještě protáhlo. Nejsem v Linuxu každý den...
    17.11.2012 22:27 Georgius | skóre: 24 | blog: jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kompilace OpenWrt == katastrofa!

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.