Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Nemluvíte. To co navrhuješ ty je blbost. Obecný binární vyhledávací strom má MIN i MAX vždy v listu. Takže odtamtud se těžko vydáš "dolů". (A kdyby tě snad napadlo jít "nahoru", tak n kroků ti taky nezaručuje nalezení n-tého prvku)
Jinak obecně se pod O(N*log(N)) nelze dostat, neboť nalezení n-tého prvku z podstaty věci vyžaduje seřazení pole a to rychleji (pomocí algoritmů založených na porovnávání) než O(N*log(N)) nelze provést.
Jinak obecně se pod O(N*log(N)) nelze dostat, neboť nalezení n-tého prvku z podstaty věci vyžaduje seřazení pole a to rychleji (pomocí algoritmů založených na porovnávání) než O(N*log(N)) nelze provést.Proč by to vlasně mělo vyžadovat seřazení pole? A proč by ho pak nemělo vyžadovat nalezení druhého největšího prvku? P.S.: Samozřejmě existuje lineární algoritmus
udělal bych to ještě jinak, hodil bych pole do binárního vyhledávacího stromu (časová náročnost O(N)), [...]Tohle určitě v lineárním čase stihnout nejde, na vytvoření vyhledávacího stromu je potřeba čas alespoň Ω(N log N). Ale tady je vyhledávací strom overkill.
pomocou toho pdf to imho naprogramuje aj začiatočník
Hmm, díky. Fakt vás ma tom Matfyzu asi něco učí!No jak jsem si tak přečetl MJův příspěvek výše, tak nevím nevím.
O(N) algoritmus, který se učí snad všude.Hmm, tak já o tom snad ani neslyšel. Naše algoritmizace začala slovy "otevřete si Netbeans"... No, to trošku přeháním, ale je fakt, že jsme se hned učili spíš Javu než algoritmizovat.
Pak jsou modifikace třídících algoritmů (např qsort -> zahodit půlku, kde ten prvek určitě není).Mrknu na to.
algorithm finding nth smallest number
, vypadne z něj tohle.
O(nlog k)
using namespace std; partial_sort( size_coll.begin(), size_coll.begin() + GREATEST_K_ELEMENT, size_coll.end(), greater<size_type>() ); cout << size_coll.at(GREATEST_K_ELEMENT - 1) << endl;Funkcni prog. je na pastebin.com.
for () {}
Tiskni
Sdílej: