V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
Nemluvíte. To co navrhuješ ty je blbost. Obecný binární vyhledávací strom má MIN i MAX vždy v listu. Takže odtamtud se těžko vydáš "dolů". (A kdyby tě snad napadlo jít "nahoru", tak n kroků ti taky nezaručuje nalezení n-tého prvku)
Jinak obecně se pod O(N*log(N)) nelze dostat, neboť nalezení n-tého prvku z podstaty věci vyžaduje seřazení pole a to rychleji (pomocí algoritmů založených na porovnávání) než O(N*log(N)) nelze provést.
Jinak obecně se pod O(N*log(N)) nelze dostat, neboť nalezení n-tého prvku z podstaty věci vyžaduje seřazení pole a to rychleji (pomocí algoritmů založených na porovnávání) než O(N*log(N)) nelze provést.Proč by to vlasně mělo vyžadovat seřazení pole? A proč by ho pak nemělo vyžadovat nalezení druhého největšího prvku? P.S.: Samozřejmě existuje lineární algoritmus
udělal bych to ještě jinak, hodil bych pole do binárního vyhledávacího stromu (časová náročnost O(N)), [...]Tohle určitě v lineárním čase stihnout nejde, na vytvoření vyhledávacího stromu je potřeba čas alespoň Ω(N log N). Ale tady je vyhledávací strom overkill.
pomocou toho pdf to imho naprogramuje aj začiatočník
Hmm, díky. Fakt vás ma tom Matfyzu asi něco učí!No jak jsem si tak přečetl MJův příspěvek výše, tak nevím nevím.
O(N) algoritmus, který se učí snad všude.Hmm, tak já o tom snad ani neslyšel. Naše algoritmizace začala slovy "otevřete si Netbeans"... No, to trošku přeháním, ale je fakt, že jsme se hned učili spíš Javu než algoritmizovat.
Pak jsou modifikace třídících algoritmů (např qsort -> zahodit půlku, kde ten prvek určitě není).Mrknu na to.
algorithm finding nth smallest number
, vypadne z něj tohle.
O(nlog k)
using namespace std; partial_sort( size_coll.begin(), size_coll.begin() + GREATEST_K_ELEMENT, size_coll.end(), greater<size_type>() ); cout << size_coll.at(GREATEST_K_ELEMENT - 1) << endl;Funkcni prog. je na pastebin.com.
for () {}