Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Dobry den, jsem ten pitomec, co spravuje abclinuxu. Nutnost registrace pro komentovani KOMUNITNIHO obsahu je novinka a jeji duvody jsou popsany zde: http://www.abclinuxu.cz/blog/leos/2006/4/9/128284 V diskusnim foru, ktere je urcene pro reseni problemu, je mozne prispivat bez registrace. Leos Literak PS myslim si o vas, ze jste hulvatPane Literáku, děkuji vám za reakci. Již několikrát jsem si dal tu práci, abych napsal na abclinuxu příspěvek pro někoho kdo potřeboval pomoct a já věděl jak, abych nakonec zjistil, že ho nemohu odeslat. Možná to nechápete, ale člověka to značně naštve. Vaše rozhořčení je proto pro mě zadostiučinění, nemáme si co vyčítat. Akorát já vím, že se na vašem webu ještě několikrát spálím. Považuji takovéto hrubé nucení lidí do registrace za nepřijatelné a vskutku pitomé. Za tu pitomost je někdo odpovědný a můj názor na něj je tomu odpovídající a netajím se s ním. Uvítal bych, kdybyste na svém webu ocitoval celý můj příspěvek z konference a ne jen jeho část a dále abyste toto mé vyjádření vložil do diskuze o mě, do které rovněž nemohu přispět. Vy snad nejste takový hulvát a učiníte to, aby to nebylo jednostranné. Děkuji. Petr Mach P.S. Můj názor již znáte
Považuji takovéto hrubé nucení lidí do registrace za nepřijatelné a vskutku pitomé.Možná jsi to přehlédl, ale pro přispívání do běžných diskuzních fór _není_ registrace nutná. Týká se to pouze diskuzí pod články, blogy a zprávičkami.
Tiskni
Sdílej: