Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Myslíte, že by stálo za to vylepšit vyhledávání na Ábíčku?
Co třeba přidat možnost, aby kdokoliv z registrovaných mohl zvolit klíčová
slova u každé diskuze a pak umožnit zadat vyhledávání pouze v nich a plnit jimi i
<meta name="keywords" content="...">
.
Nebo možnost svazování duplicitních/souvisejících příspěvků. Po vypsání diskuze by pod ní byly viděl odkazy na související příspěvky.
A na závěr Google versus Ábíčko
Do Google zadám:
mandriva-free-2007-DVD.iso site:www.abclinuxu.cz
Google vrátí:
ako napalit obraz Mandriva 2007
MC v Mandriva 2007
Do vyhledávání Ábíčka zadám:
mandriva-free-2007-DVD.iso
Ábíčko vrátí:
Nalezeno 0 objektů (milisekund: 3). Poslední aktualizace dnes 02:31.
Tiskni
Sdílej:
Dobrá, asi jsem chtěl 100% ANO a stejně mi to jeden človíček pokazil
V tom asi problém nebude menu.lst
to najde bez problémů a mandriva?free?2007?DVD?iso
nebere...
Výraz \*-*-*-*.iso
funguje, ale ve výsledku není mandriva-free-2007-DVD.iso
a když vyberu libovolný z nalezených *.iso a zadám ho do vyhledávání, tak mi ho najde. Když zadám libovolnou část textu z již nalezených výsledků, tak mi opět najde původní text. Ale když toto zkusím i s částmi textu "magických diskuzí" tak se nic nenajde. Takže to vypadá, že tyto diskuze se neberou při vyhledávání vůbec v potaz stejně jako nově přidané příspěvky, které na zařazení do vyhledávání teprve čekají.
Hlavni problemem ale je vymyslet slusne uzivatelske rozhrani, ktere bude prehledne, snadno pouzitelne a odolne vuci skodicum.Až na to "odolné proti škodičům" by asi stálo za to inspirovat se Google Bookmarks. Do textového řádku píšu značky oddělené čárkou, přičemž se mi automaticky nabízí již existující značky začínající textem, který jsem zatím zadal (obdoba Našeptávače nebo Google Suggestions).