Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Me studium se blizi ke konci a tak hledam praci zhruba na rok.
Studuju MFF UK. Vsechno krom bakalarky mam hotove. Ted uzavru studium a budu se venovat BP a nasledne i statnicim. Pak uvazuji i o magisterskem studiu, ale tim si zatim nejsem jist.
Takze se ptam v komunite, jestli nekdo nevite nebo nemate pro me praci (placenou! (-: ). Umim docela dobre C a C++, troufl bych si i na D. Linux pouzivam od roku 2007, nejdrive Ubuntu, ale ted uz roky Arch. Na stredni jsem si poskladal i vlastni distro (ne LFS, ale vlastni) a x86 OpenMPI cluster. Zajimaji me embedded systemy, hraju si s Arduinem, Arii G25 (www.acmesystems.it) a rad bych pronikl i do FPGA (ale o tom nevim skoro nic). Taky me zajimaji spolehlive systemy, ale zkusenosti nemam. Neznam knihovny pro GUI a taky bych se to nerad ucil.
Pokud o necem vite, napiste mi bud do diskuze nebo mail (z mistniho profilu).
Pro Vladimira Zimu: nemam zkusenosti se psanim CAD nastroju a taky bych nerad delal obecne high-level appky. Ale muzes neco navrhnout... :)
Tiskni
Sdílej:
O práci bych věděl, C++ programátor je ve firmě kde dělám vždy vítán... Ale předem upozorňuju, že vím minimálně o dvou matfyzácích, kteří tu začli dělat a na školu se pak vykašlaliUprimne, taky to uz zvazuju, ze bych se na to vykaslal, protoze ten papir pro me nema vyznam...(Ano, jeden z nich jsem já...)
A taky bych ti chtěl poradit, že asi není úplně dobré se na veřejně přístupném webu hlásit k tomu že chceš práci jen na rok, to asi většinu zaměstnavatelů úplně nenadchnePrave, protoze by je to nenadchlo to rikam rovnou na zacatku narovinu. Tim nemuzu nikoho nastvat. Myslim, ze by bylo horsi, kdybych jim nasliboval hory doly a pak po roce prisel s tim, ze koncim.
Uprimne, taky to uz zvazuju, ze bych se na to vykaslal, protoze ten papir pro me nema vyznam...Aspoň toho bakaláře dodělej, obzvlášť jestli už ti chybí jen bp a státnice. Nikdy nevíš na co se ti ten papír bude jednou hodit.
Uprimne, taky to uz zvazuju, ze bych se na to vykaslal, protoze ten papir pro me nema vyznam...O papír až tak nejde. Po bakaláři to teprve začíná být zajímavé a ve škole máš větší šanci se dostat k něčemu pěknému. Ve většině firem budeš dělat pár let na jedné věci, možná několika málo podobných. Namísto zkoumání nového budeš opravovat staré a osvědčené. Tu a tam se najdou příležitosti, kdy zkoumání nového je v popisu práce, ale takové firmy často spolupracují se školama, takže je lepší tam zůstat.
Ale předem upozorňuju, že vím minimálně o dvou matfyzácích, kteří tu začli dělat a na školu se pak vykašlali
Taky tam vidím dost velké riziko. Spíš mi přijde lepší tu školu dodělat v kuse a pokud pracovat, tak na částečný úvazek při tom (nevím, jak na MFF, na většině škol by to neměl být problém). Když se někdo vrací do školy, tak je to spíš třeba po deseti letech – šanci, že se vrátí po roce v zaměstnání bych viděl jako hodně nízkou.