Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Víte, jak udělat 25kB odkaz?
Vložíte ho do .DOCu. Takovouhle jsem dnes dostal přílohu mailu: URL. Nutno dodat, že těch příloh bylo víc, povětšinou .swf Flash a textové soubory, ale tahle byla bezkonkurenčně _největší_.
Tiskni
Sdílej:
V těch 900-1000 emailech denně se to ztratí.
To jako fakt nepřeháníš?
Jak se tu řešily spamy pod jedním blogpostem, byl tam zaslán fajnový vzor jak odpovědět na řetězovej mail. Posílala mi to moje spolužačka a tak jsem pro ní vyplnil vzor... 2x, 3x... je to marný.
Prostě si to představ jako offline obsah diskusního fóra z abíčka. Něco takového se přece hodí, ne? Nejde o to, jestli to jsou emaily nebo nějaká DB, s nastavenými filtry a dobrým vyhledáváním se rozdíl stírá.
btw: jednou jsem seděl na pohovoru u jednoho maníka, a během jedné hodiny dostal 400 mailů z delphi konfery. Před dvěma lety to bylo. Jóó, tedy jsem na to taky čuměl...
1GB RAM je dnes minimumNo, s tím se dá souhlasit...
360GB na disku mi nestačíTobě... mám 160 GB a stačí bohatě. 20 GB na /, 1035 MB na SWAP a zbytek na /home. 80 GB disk, kterej je skoro prázdnej, je osazen Windowsy. Nikdy nevíš, co se stane, když rootuju.
více jaderná sestava lze využít naplno běžnou pracíS tím samozřejmě souhlasím.
Co se týče toho disku, tak asi 100GB dat má u mě kámoš, protože na jeho 340GB se už prostě nevejdou. Už asi rok uvažujeme, že si postavíme diskové pole velikosti několika TB. No zatím ho nemáme, tak si dělá skladiště ze mě.... Každopádně tohle řešení je nevyhovující, takže na ten fileserver stejně dojde.
/ -- 35GB (50% full)
swap 2GB (jak kdy)
/var -- 2GB (40%)
windows -- 35GB (95%)
sklad -- 112GB (94%)
sklad160 -- 160GB (82%)
Využitelné volné místo: 35GB (na / data nedávám, zvlašť když tam mám home pro 6 uživetlů).
Nemám kam zálohovat (na sklad160 je to nevyhovující). Ten fileserver je prostě nutnost.
Ještě ve Windows jsem psal v C# (.NET) na Cyrix 233PR (180MHz). Paměti taky 256MB. Ve MS Visual Studiu 2001 a na Windows XP. Kdo nevěří ať vyzkouší. Ale naučil jsem se na tom OOP -- proto v linuxu píšu v javě.
Ale reakční doba takového serveru (Pentium II 400 MHz) není moc dobrá.
RIMMER: Brzdná dráha. Letíš teď na půl plynu - jaká je brzdná dráha? KRYTON: Čtyři roky a tři měsíce. RIMMER: A reakční doba? KRYTON: Čtrnáct dní.