Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Dodržování standardů je základ. Zvlášť pro uživatele Linuxu. Pokud budou ostatní, hlavně ti velcí hráči, standardy porušovat, bude pro nás obtížnější s nimi komunikovat. Proto jsme naštvaní, když někdo napíše web jako prase, stačí mu, že to IE nějak schroustá, zatímco lidi s FF/Operou/linksem/atd. ostrouhají.
Rozhodl jsem se udělat průzkum ve vlastních řadách, takže - jak jsou na tom ti nejprominentnější linuxáci - tvůrci distribucí?
Na www.linuxlinks.com jsem sebral seznam distribucí. wgetem jsem postahoval úvodní stránky a pustil na ně Tidy. Výsledek jsem nasázel do tabulky seřazené podle chyb a varování (i varování jsou chyby, ale Tidy takto rozlišuje mezi chybami, které umí a neumí opravit). Protože špatné zprávy jsou vždycky zajímavější, seřadil jsem je od nejhoršího.
Mimochodem Tidy je k dispozici i jako extension do Firefoxu.
P.S.: Microsoft by byl na pěkném desátém místě.
P.P.S: Extension ve FF dává lehce odlišné výsledky, možná je založena na jiné verzi.
Tiskni
Sdílej:
summary
u tabulky rozhodně není povinný, takže varování bych jako chyby nebral.
line 61 column 86 - Warning: *font* attribute "size" has invalid value "0.90em" line 79 column 85 - Warning: *font* attribute "size" has invalid value "0.90em" line 97 column 86 - Warning: *font* attribute "size" has invalid value "0.90em" line 116 column 86 - Warning: *font* attribute "size" has invalid value "0.90em" line 136 column 76 - Warning: *font* attribute "size" has invalid value "0.90em" line 150 column 85 - Warning: *font* attribute "size" has invalid value "0.90em" line 177 column 47 - Warning: *table* attribute "cellspacing" has invalid value "4px" line 177 column 47 - Warning: *table* attribute "cellpadding" has invalid value "4px" 0 chyb / 8 varováníProstě strkají do integer real apod.
M
má smysl hodně dobrý. CSS to možná oficiálně nepodporuje, ale třeba v TeXu na tom není nic zvláštního.
Accessibility level
na none
tak sa na to nebude stazovat. V beznej kofiguracii sa tazuje lebo atribut summary
je vhodny pre prehliadace ludi s nejakym postihnutim (zrakovym, ...).
Nevidim tam arachnix
pravda na www.linuxlinks.com neni, ani jsem neprisel na to jak ho registrovat. No az vydam prvni opravdu ostrou verzi tak se k tomu dokopu
BTW: mam 3 varovani v reklame vkladane od ic :(
Jo a "novy" stranky Slackwaru maji 6 varovani, nevim jestli by nebylo lepsi kontrolovat ty, postupne se tam presunula treba databaze balicku