Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Rozmýšľam nad Intel Little Valley based domácim multiboxom - mal by slúžiť ako router (s wifi) + file server (ssh, nfs, samba) + download/upload server + print server + monitorovacie rozhranie pre 2 - 3x USB kamery s pristupom cez http + monitorovanie teploty v interiéri a exterieri cez USB + monitorovanie stavu siete (stav dostupnosti internetu - testovanie pingov). Zostava by mala vyzerať asi takto.
MD&CPU: Intel Little Valley & Cel. 215 RAM: 1G DDR2 HDD: 1x200G ATA HDD Wifi: USB based LAN: 1 x onboard, 1x PCI LPT: pripoj. LJ 1100 USB: - 2x usb WEBcam - cez 10m akt. predlzovaci kábel - 2x monitorovače teploty ZDROJ: small form 180W CASE: nejaka cierna nano case
Neviem ale či Celeron 215 potiahne všetko spolu s monitorovanim web kamier (nie celodenne nahravanie iba analyza a nahravanie iba v prípade pohybu). Ďalej neviem ako je to s Linuxom a meračmi teplôt pripojenými cez USB (kde sa dajú také vôbec pozhánať?). Ako OS by som chcel použiť asi Archlinux alebo Debian. Námety , rady a skúsenosti s prevádzkov takéhoto HOME multiboxu su vítané...
Tiskni
Sdílej:
Což mi připomíná... že bych měl dojet konečně reklamovat ten Mikrotik, co jsem si pořídil. To má být dobrá krabička :D, pokud teda člověk nemá tu smůlu a nedostane jedinej vadnej kus v okolí.Což mi připomíná... že bych měl dojet konečně reklamovat ten Intel Little Valley 2, co jsem si pořídil. To má být dobrá krabička :D, pokud teda člověk nemá tu smůlu a nedostane jedinej vadnej kus v okolí.
Ta EEpromka v FTDIčku (tedy to VENDOR ID a ID) se dá editovat. Je na to soft.
A nebo, když ji uplně vytáhneš, použije to FTDIčko defaultní hodnoty ...
Taky uz dlouho shanim neco na domaci server. Uvazoval jsem Intel Little Valley, VIA EPIA a EFIKA. Porad se ale nemuzu rozhodnout. :(
Jde mi hlavne o nizkou spotrebu elektriny. Vykon je na druhem miste. Taky bych rad pokud mozno nizkou porizovaci cenu. 3kKc za epiu se mi davat nechce; Intel Little Valley ma dobrou cenu ale mam strach o spotrebu (vsechny pc s intelem co mam maji velkou spotrebu). U efiky je spotreba pouze 6W. Pak je jeste moznost predelat hardwarovy router, ale to uz mi prijde lepsi efika.U efiky je spotreba pouze 6W.Tych 6W zavaňa slabým resp. nedostatočným výkonom na požiadavky ktoré na domáci multibox mám. Navyše mi tam chýba LPT port a VGA konektor + jedno voľné PCI na druhú sieťovku.