Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Dňa 1. 11. 2008 sa uskutočnil zápas Dunajská Streda - Slovan. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby sa na štadióne nezačala bitka medzi fanúšikmy DAC Dunajská Streda a políciou [foto, video, video2]. Ešte počas zápasu bolo oznámené že došlo k usmrteniu jedného fanúšika maďarskej národnosti (čo bolo neskôr vyvrátené a ukázalo sa že bol vo vážnom stave po ušliapaní davom a následnom epileptickom záchvate), čo vzbudilo v Maďarsku vlnu nevôle a protestov ktoré vyvrcholili v demonštrácií v Budapešti počas ktorej došlo k páleniu Slovenkej vlajky [foto & video]. A to bol len začiatok.
Po tomto incidente boli média plné urážok a obvinení zo strany polície aj maďarských poolitických strán či dokonca zo samotnej strany maďarskej vlády, ktorá žiada vysvetlenie. Zazneli dokonca aj hypotézy že fanúšikovia boli priamo z Maďarska a viac ako o futbal sa zaujímali o provokácie a urážanie slovenských fanúšikov či polície na štadióne, alebo že dokonca boli na štadióne agenti maďarskej tajnej služby [citát]. Dnes nás čaká zápas Košice - Dunajská Streda a v KE to od rána vyzerá ako v policajnom meste. Večer bude (ale radšej dúfam že nebude) v KE horúco.
Podľa môjho názoru minimálne zápasy klubov ktorých sa fanúšikovia nevedia správať a idú sa na zápasy iba biť, nachlastať a urážať by sa mali hrať bez účasti fanúšikov alebo by sa mali rovno zrušiť. Taktieť by Železnice SR nemali takýmto fanúšikom prenajímať vlaky! Najhoršie však čo sa môže stať je ak by niekto pri týchto stretoch zahynul. Je to obrovské riziko že by sa všetko mohlo dostať do začarovaného kruhu pomsty a nenávisti a nabrať väčších rozmerov. Netreba zabúdať taktiež na krivdu ktorú Maďari cítia po Trianóne a všetky tieto roztŕžky môžu smerovať k vyvolaniu zámienky na niečo väčšie. A najhoršie je že obyčajný Slováci a Maďari na juhu Slovenska si nažívajú vedľa seba v miery, tolerancii a porozumení a sú len obeťami rôznych provokatérov a neznášanlivcov ktorých je na obidvoch stranách naneštastie dostatok...
Tiskni
Sdílej:
Podľa môjho názoru minimálne zápasy klubov ktorých sa fanúšikovia nevedia správať a idú sa na zápasy iba biť, nachlastať a urážať by sa mali hrať bez účasti fanúšikov alebo by sa mali rovno zrušiť.Hmm to by byl asi konec každého prvoligového klubu v ČR, ne?
Hmm to by byl asi konec každého prvoligového klubu v ČR, ne?a komu by to vadilo? :D
Napadá mne několik věcí. Troufli by si tohle Maďaři proti ČSFR, pokud to jsou skutečně jejich provokace? Opět se vracíme, aspoň dle vyznění blogu, k tématu revize výsledků Velké války. Při existenci nějaké sjednocené části/Země by bylo jedno, zda jsou to Maďaři na bývalém Slovensku nebo Maďarsku, nejvyšší vláda je jejich v obou případech. A taky: teprve v poslední době mi došlo, že lze na výsledky Velké války koukat jako na zničení soupeře, Rakousko-Uherska, pro Francii i Anglii.
Ked si trufaju proti Rumunsku a Srbsku... Minule som kecal s jednym Rumunom a vyjadril sa ze "ked Madari neprestanu, tak sa stretneme (Slovaci a Rumuni) v Budapesti...", co hovori za vsetko...Napadá mne několik věcí. Troufli by si tohle Maďaři proti ČSFR, pokud to jsou skutečně jejich provokace?
Opět se vracíme, aspoň dle vyznění blogu, k tématu revize výsledků Velké války.Ani nie... Slovaci nažívaju s Čechmy, Rusínmy, Ukrajincami, Poliakmi a Rakúšanmi, akurát s tímy Ugro-fínmy sa nám to nedarí...
Ani nie... Slovaci nažívaju s Čechmy, Rusínmy, Ukrajincami, Poliakmi a Rakúšanmi, akurát s tímy Ugro-fínmy sa nám to nedarí...
Hlavně Ugro, s Fínmi asi ani problém nebude. ^_^
Linus Benedict Torvalds born December 28, 1969 in Helsinki, Finland) is a Finnish software engineer best known for having initiated the development of the Linux kernel. He later became the chief architect of the Linux kernel, and now acts as the project's coordinator. Linus Torvalds was born in Helsinki, Finland, ... His family belongs to the Swedish-speaking minority (5.5%) of Finland's population.Otazka dna... Ma svedsky pas/obciansky ?
Větší problém s Maďary budem, až příjde nějaký charizmatický vůdceAneb L'homme, l'homme, l'homme armé, naši Slovenětí bratři. Heh, to jsem teda fakt zvědavý.
Zajímavé, z mého pohledu to vnímám tak, že Slováci si v jednom kuse nesnášejí Maďary a dávají to všude hlasitě najevo.Nie je to nahodou tym, ze ked sa o niecom vyjadruju Madari tak im nerozumies? :o)
Na druhou stranu moc nevidím ten pohled, že by Maďaři nesnášeli Slováky, pokud se jim neděje nějaké příkoří (Slota atd.)... No div sa svete ale oni mavaju pravidelne vymeny nazorov aj so Srbmi, alebo Rumunmi... Ale problem je urcite na oboch stranach, podla mna su zakladom vsetkych tychto narodnostnych vasni masove sebaklamy. My mame svoje(vraj tisicrocny utlak...) oni svoje(trianon) a jednu spolocnu-neustaly pocit ohrozenia(my mame strach ze nam ukroja z uzemia a oni maju silny strach z ich zanikajucej narodnej identity ...) Ale politici su celkom radi, "luza" musi byt niecim zamestnana aby moc nespekulovala a nedajboze sa nezacala zaujimat o skutocne dolezite veci...
A najhoršie je že obyčajný Slováci a Maďari na juhu Slovenska si nažívajú vedľa seba v miery, tolerancii a porozumení a sú len obeťami rôznych provokatérov a neznášanlivcov ktorých je na obidvoch stranách naneštastie dostatok...Potvrzuješ mi, co jsem slyšel jinde - že problémy s Maďary mají ti Slováci, co se s nimi v podstatě nemají jak setkat (a naopak).
Škoda, že jsme si odsunuli Němce, kromě stagnace v krajině a dlouhé přerušení spolkové činnosti jsme přišli i o tuto výplň večerních zpráv. :-]
inac, dnes si bolo 28 chlapikov zapochodovat na slovensku v uniformach madarskej gardy. asi zabludili.To vieš keď chodia v nacistických uniformách z 30. - 40. rokov 20. storočia asi ťažko budú mať GPS aby prišli na to, že aj keď sú v Schengenskom priestore, napochodovali do suverénneho štátu ktorý takéto pochody polovojenských šašov netoleruje a vypoklonkuje ich rýchlo do domáceho prostredia kde si môžu pochodovať po rovine koľko len chcú. Ale na druhej strane - možno si len prišli zapochodovať "do kopca", keďže doma na to nemajú možnosť