NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Každý z nás určite pozná čiarové kódy (EAN). Stretávame sa s nimy denne. EAN však nedokáže kódovať text. Sú však aj čiarové (resp. lepšie napísané grafické) kódy ktoré dokážu zakódovať aj text s určitým dĺžkovým obmedzením. Keď som sa pred nedávnom zaujímal práve o EAN kódy narazil som na QR kód. A dnes by som Vám chcel o ňom čo to napísať.
Číselné znaky: Max. 7,089 znakov Alfanumerické znaky: Max. 4,296 znakov Binárne (8 bitov) Max. 2,953 bytov Kanji/Kana Max. 1,817 znakovQR kódy maju aj chybovú korekciu. Konkrétne sa jedná o Reed-Solomonovú korekciu chýb.
Kapacita chybovej korekcie Level L 7% kódových slov môže byť obnovených. Level M 15% kódových slov môže byť obnovených. Level Q 25% kódových slov môže byť obnovených. Level H 30% kódových slov môže byť obnovených.
http://en.wikipedia.org/wiki/European_Article_Number http://blackhole.sk/rebus-0 http://en.wikipedia.org/wiki/QR_Code http://marketer.hnonline.sk/
Praktický test - skuste si dekódovať obrázkové prílohy blogu...
Tiskni
Sdílej:
"automobilovom priemysle pri identifikácii súčiastok do aút"
Dovolil bych si nesouhlasit. Protoze se v tomto odvetvi pohybuji, tak vim, ze v drtive vetsine se pouziva standard 2D Datamatrix.
...v Japonsku..."automobilovom priemysle pri identifikácii súčiastok do aút"
Dovolil bych si nesouhlasit. Protoze se v tomto odvetvi pohybuji, tak vim, ze v drtive vetsine se pouziva standard 2D Datamatrix.
Jj, DMC... Me by spis zajimalo, jak to zvladaji ty "fotacky" v mobilech. Kdyz jsem naposledy videl kolegu bojovat s profi kamerou a ctenim kodu, tak si to nejak nedokazi predstavit...
Tak na tom webu jsou celkem ve velkem, takze to by nemusel byt problem. Tady bude hlavne zaviset na rozliseni kodu a kamerky v telefonu...
Jinak ja to ted videl prave v nejake reklame na mobily a prislo mi to celkem uchylne - prave kvuli tem mobilum tam jsou ty QR kody obri a nebylo moc mista pro normalne citelne info... Takze brzy bude clovek muset tahat mobil, aby zjistil, co si vlastne kupuje a prvni na neho skoci URL :D
S kodmi si sa mozno stretol, ak si niekedy videl nejaky moj komentar Toho software na citanie kodov je pomerne vela, zvycajne pomerne bezproblemovo funguje :)
Vacsi sa nevojde ako avatar.. Inak ja som nemal problem, stacilo pouzit zoom..
Zkusil bych code.google.com/p/zxing/ Vyhodou je ze to je opensouce.
S QR se moc často nesetkávám, téměř vůbec. Ale jiné varianty (téměř bezvýhradně to je semacode nebo datamatrix, nerozesnám je od sebe) vídám hodně často - stačí vyndat baterku z mobilu nebo si prohlídnout obal mražených kuřat. Obecně ale 2D čárové kódy potkávám každý den na dost obyčejných věcech.
Jsou. Ale termin "carovy kod" je tak zazity, ze mnoho lidi oznacuje "carovym kodem" jakykoliv barcode.
V angličtině se pro to zažilo "2D barcode", do češtiny překládané jako "2D čárový kód". Všichni ví o čem je řeč. A EAN a spol. jsou pak jen čárové kódy, bez udání počtu rozměrů.
Ve všech obchodech které znám je u vchodu piktogram s přeškrtnutým fotoaparátem (nikoliv mobilem). A to používání mobilu na focení nezakazuje. A slovní vyjádření "zákaz fotografování" jsem ještě nikde neviděl :D
A Ty si v těch obchodech někdy viděl inteligentnější stvoření?
Ja som semacode (AKA datamatrix) použil na zadnej strane jedného zborníka, ktorý som editoval. Potom mi volali z vydavateľstva, že na konci je "taký nejaký divný štvorček, či to tak má byť".
super zajimave info, hned sem do malzenciny E51 nainstallil aplikaci a jake bylo moje prekvapeni, kdyz to hnedle fungovalo tedy ten nejvetsi barcode ne, ale i tak parada!
Nieco podobne (bez vodiacich stvorcov) je na procesoroch Intel. Tam som to videl prvy krat.