Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Zaujala ma správa s megabulvárnym nádpisom o plánoch EÚ do budúceho roka a najmä tá posledná veta - citujem: "Brusel podobné opatrenie u ľudí v EÚ neplánuje, poznamenala agentúra DPA v súvislosti s dvojnohými obyvateľmi únie." Neodpustím si poznámku že ZATIAĽ! "Veď uvidíme ako sa to osvedčí na dobytku a potom to dáme pod rúškom bezpečia a ochrany pred teroristami aj na ľudí" - bez čipu nebude bankový účet, nebude vodičák, nebude plnohodnotný život... Že vy si čip implantovať nedáte? Alečo, a čo ak si bez čipu nebudete môcť kúpiť v obchode chlieb, mlieko, nebudete mať také isté "práva" a "výsady" ako tí ktorí budú čip vlastniť? Môj odhad je že do 5 - 10 rokov sa zavedú RFID čipy aj u ľudí.
Poviete si ďalši 1984kový blogový zápis - fajn... Lenže ono ta 1984ka je reálnejšia čím ďalej tým viac - ako ináč za všetkým stoji iba dobrý úmysel. Lenže dobrými úmyslami je vydláždena cesta do pekla (totality). Náš pohyb bude sledovaný, budeme ako také ovečky - hrdý na slobodu a demokraciu ktorú už v tej chvili ale nebudeme mať. Tešíte sa? Ja nie...
Tiskni
Sdílej:
Zeitgeist - "...jako materiál pro argumentaci to neobstojí."ok. je spusta ineho "pre-teba-relevantneho" materialu na nete...
Tak to si můžou strčit do***ele. Já si žádný čipy nikdy pod kůži nenechám dát.
Then you'll be fired... Out of a cannon... into the sun.
Dobre blby blog. Doriti, kedy sa kazdy, kto najde klavesnicu nauci aspon v perexe alebo 1-2 vetami zhrnut o co mu ide a co ho zase serie? Na argument, ze to nemam citat, ked je to debilne rovno odpoviem, ze keby som z perexu alebo uvodu vedel, ze je to debilne, tak to necitam.No to vieš, tvoje blogy sú úplne o niečom inom a s mojími sa porovnávať ani nedajú... Ach jaj...
Že vy si čip implantovať nedáte? Alečo, a čo ak si bez čipu nebudete môcť kúpiť v obchode chlieb, mlieko, nebudete mať také isté "práva" a "výsady" ako tí ktorí budú čip vlastniť? Môj odhad je že do 5 - 10 rokov sa zavedú RFID čipy aj u ľudí.Hahaha, tohle miluju. Tomuhle se říká sýčkování.
Ok. Tak nebudu mít "také isté 'práva' a 'výsady'". Noaco.
Hahaha, tohle miluju. Tomuhle se říká sýčkování.Ano, lepší je v klidu spát. Mezitím probíhají pilotní projekty, jako třeba tohle nebo tohle.
Koneckonců, co můžem dělat? Pokud se zbytek společnosti rozhodně používat RFID, budem moc dělat něco jinýho než být outsider?Môžme o tom písať, môžme o tom informovať, robiť osvetu - vysvetľovať pozitíva no hlavne negatíva - môžme to odmietnuť. Musí nám na tom ale záležať - avšak dnes sa ľudia nestarajú - majú "dôležitejšie" veci na mysli. Akurát že sa zobudia jedného dňa a budú sa veľmi čudovať, kde a kedy sa ich súkromie stratilo.
Co myslis aka to je zavislost, imaginarna?
Je, ja uz se tesim, jak budu mit cip propojeny s bankou, nebudu muset pamatovat, jestli mam v penezence salinkartu, ci jestli vubec penezenku mam, kdyz budu potrebovat, tak necham spojit svuj cip s mapou na webu, aby znami videli, kde prave jsem a kde na ne cekam...Vážne?
Doporučuju spíše filmy Bourne Identity, Supremacy a Ultimatum
youtube len preto aby som ti ukazal co mam na mysli (taký ten prostriedok na vyobrazenie myšlienok), nechce sa mi uploadovat veci co sa mi valaju po diskoch (navyse ked je cast z toho na youtube, ze?)
Pozeras telku? Ja nie. JJ a spominanú trilogiu som videl - nebolo to zlé, ale poznám aj lepšie kúsky...
Pozeras telku? Ja nie.Já taky ne. Respektive jo, ale pro lokální přehrávání např. dvd. Vysílání nesleduju vůbec. Ok, je to vlastně tvoje věc, na co koukáš. Já jen že nemám moc rád takový ty příliš fanatický videa a tak...
...
No asi toho bude časem čím dál víc na co si človek musí dát pozorNo asi tak......
...vyhybat se kameram bude nemozne...no - to vieš že hej...
Předpokládám, že tady jde nejspíš o varování 3030. Ale nezoufejte, podle dat z roku 2007 2 % z vaši osobnosti směřují k nebi. (Podrobněji například zde: http://www.vesmirni-lide.cz/obr_bar4000/obr4000.jpg)
Technika je také třeba,Věnováno všem milovníkům spolehlivých zdrojů informací jako je například youtube.
Jinak bychom tu nebyli.
Ale rozumě ji využít.
Ne jako vy na Zemi,
Všechno jenom poničit.