Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Tise si v poobedove prestavce procitam jeden z IT tydeniku, a tu najednou PRASK! Obrovita reklama pres dve A4, az z toho jde hlava kolem. Vse v barvach Microsoftu, obsahujici logo Novell a dole miniaturni disclaimer, ze Linux je registrovanou ochrannou znamkou Linuse Torvaldse.
Nechci timto blogpostem vyvolavat dalsi flamewar a la nekonecne prestrelky na tema ICQ, spis jen jako podnet k zamysleni, slohove definici patrne nejblize uvaze. Mozna tady nekteri budete machrovat, ze je to stara zalezitost (ten casopis je mesic stary), ja spolecnou reklamu M$ a Novellu vidim poprve. Pro ty, co nevedi, o cem je rec, mozna aspon trosku tematiku priblizi toto.
Tento krok me nuti k zamysleni, kam se bude svet operacnich systemu vyvijet dal. Neni tomu tak dlouho, co byli uzivatele a vyvojari vseho kolem Linuxu povazovani za bezduche extremisty ortodoxne bojujici proti vsemu, co opustilo brany Microsoftu (kdo by neznal povidku "Linux rulez", ze? ). O Windowsu a Linuxu se hovorilo jako o dvou absolutne neslucitelnych systemech a kazdy hlasal svou pravdu. Ja osobne patrim mezi ty konzervativnejsi, ale priznam, ze Windows uz si pustim jen z VMwaru, a to jen kvuli pohodlnemu hrani on-line pokeru, kdyz mam chut
Tuto reklamni kampan (klidne me treba i agresivne opravte), ze Linux jako takovy ma sveho hlasiteho zastupce, ktery dokaze duveryhodnou cestou udelat jmenu osvetu, pricemz Microsoft prechazi do role hodneho strejdy, ktery chce spolupracovat. Uz nerika jen "nas system umi tohle a tohle, coz ostatni neumi" (a nesnazte se mi to vyvracet, sam jsem toho byl svedkem). Nevim, jak vam, ale me tahle kampan velice zaujala, a zvestuje prichod urcite zmeny na poli operacnich systemu.
Tiskni
Sdílej: