Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Zdravicko panove (a damy). Prichazim s neobvyklym dotazem. Vzhledem k tomu, ze za poslednich 12 mesicu oslabila britska libra vuci korune o temer 30%, zacinam dumat. Hledam nekoho, kdo by se se mnou (diskretni formou) podelil o sva financni data. Na oplatku nabizim sva, tedy prijem v UK.
Byl by hrich se o tento zazitek nepodelit Za ty roky, co pracuju v oboru jsem neco takoveho nevidel
Nedavno jsem zaregistroval, ze v nekolika ruznych evropskych zemich se objevil trend zmeny dopravniho usporadani v mistech s nejhustsim dopravnim provozem, zejmena v centrech mest. Tento trend spociva v odstranovani semaforu a dalsiho znaceni na nejfrekventovanejsich krizovatkach. V podstate se najednou octnete v zone, kdy pro vas ani pro ostatni v danem miste neplati pravo prednosti v jizde, ani pravo prednosti pro chodce.
Tise si v poobedove prestavce procitam jeden z IT tydeniku, a tu najednou PRASK! Obrovita reklama pres dve A4, az z toho jde hlava kolem. Vse v barvach Microsoftu, obsahujici logo Novell a dole miniaturni disclaimer, ze Linux je registrovanou ochrannou znamkou Linuse Torvaldse.
Jak mile jsem byl dnes prekvapen touto zpravou! Microsoft vedouc nekolikaletou valku za ochranu svych takzvanych "patentu" se nechal slyset, ze alespon v nejblizsi dobe se nechysta zalovat open source svet pro jejich udajne porusovani!
Tak jsem zase tady se svou nepravidelnou snuskou mych "uchvatnych" zvastu. Po vikendu stravenem za displejem notebooku, namisto abych si treba zasel nekam na prochazku do lesa, a trapenim se s sifrovanim HTTP komunikace, jsem zjistil, ze trpim nedostatkem zabavy. A proto pisi sem, protoze zlehka tusim, ze i ostatni Linuxaci se prece musi bavit. Nejen sedet, vsechno konfigurovat, kompilovat,... atd. A tak hledam radu.
Tak si tam bezduse brouzdam po netu a shanim ruzne aktuality a hle, co mi padlo do oka... Pidgin verze 2.0.0 je konecne na svete! Uz je to nejaky ten patek, co jsme si mohli precist, ze muzeme zacit zapominat na nazev Gaim a zacit pomalicku pouzivat Pidgin.