Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Nedavno jsem zaregistroval, ze se nekomu podarilo rozsvitit zarovku pomoci tzv. Witricity - tedy pomoci bezdratove prenesene elektricke energie. Musim priznat, ze mi tato myslenka utkvela v hlave a jako spravneho milovnika technologickych pokroku me poleva blaho, kdyz si predstavim mozne vyuziti neceho takoveho v budoucnu. Myslenka me zaujala natolik, ze jsem se rozhodl napsat blogpost o me predstave budoucnosti diky teto technologii
Tak si predstavte, ze za X let se svet, resp. vyspele zeme, dostanou do faze, kdy se budou zdroje elektriny menit stejnym zpusobem, jako se dnes prechazi z analogove TV na TV digitalni. Zlikviduji se vsechny elektricke kabely a podobne jako dnes existuji hromady stozaru vlastenych mobilnimi operatory vzniknou dalsi hromady stozaru vlastnenych distributory el. energie. Zapomente na nabijecky mobilu, notebooku, PDA-cek, GPS-ek, baterie v autech a vubec baterie do vseho (fotaky, kamery, vibratory,...). No neni to skvela predstava?
Podobne jako tehdy knezna Libuse tentokrat ja vyhlizim, co se asi bude dit, a take premyslim, jak to vlastne bude fungovat. Kazde zarizeni, ktere bude potrebovat zdroj el. energie bude mit nejakou ctecku (napr. otisku prstu nebo DNA ze slin), aby mohlo identifikovat uzivatele a jemu pak strhnout odpovidajici sumu z bankovniho uctu.
Tohle vsechno jsou lakave vypadajici predstavy moderniho budoucna. Nicmene na druhou stranu si myslim, ze lidska moralka se i pres vsechny tyto pokroky nezmeni a nadale se najdou nemale skupiny lidi, kteri budou premyslet, kde by na cem usetrili ci vydelali byt za cenu poruseni jistych pravidel ci zakonu. A bezdratovy prenos el. energie zni jako lakava puda pro lidi, kteri se v prolomeni bezpecnostnich barier vyzivaji. Priznam se, ze jsem se jiz prolomil nekolik sifrovanych bezdratovych siti a nebylo to vubec nic narocneho, stacilo jen stahnout patricny programek (dokonce z package tree) a precist si manual. Kolik lidi se pak bude pripojovat k elektricke siti neopravnene? Budou to jednotlivci nebo masy lidi, kteri si jen najdou spravny zbusob na internetu? Nebo bude elektrina zdarma a vsichni ji budou platit ze svych dani proti sve vuli, jako je tomu dnes u socialniho a zdravotniho pojisteni? Kdovi, v jakem systemu jiz budeme v teto (myslim si, ze) blizke dobe zit. Treba bude republika svrzena a kritizovana stejne tak, jako je tomu dnes u komunismu Ale to uz moc filosofuji.
Tiskni
Sdílej:
Přenos elektřiny přes TCP/IP je popsán už několik let, viz specifikace.
Nevim, jak ty, ale ja zatim jinou moznost kradeze "bezdratove elektriny" nez pres TCP/IP nevidimTak proč jsi zápisek pojmenoval "Cerny odber el. energie pres TCP/IP"?
Ale abysme potom nemuseli chodit v brnění
To je niečo úplne iné. Ide o vlastnú rezonančnú frekvenciu materiálu.Jenže rezonanční frekvence zdiva je o několik řádů výš. Rychlost zvuku se tam pohybuje v oblasti kilometrů za sekundu (např. beton 1,7 km/s, cihly 3,6 km/s, sklo 5,2 km/s). Zcela jistě to tedy nemohlo být způsobeno prostou rezonancí, ale šlo o nějaký složitější jev daný zřejmě konstrukcí budovy a použitými materiály, zřejmě k vytváření nějakých "horkých míst", kde poškození začínalo. Jinak nějaké informace o biologických účincích jsou tady.
Bezne WiFi anteny maji maximalni prenaseny vykon kolem 50W, muze si to vyzkouset, ale budes s tim sestrelovat ptaky.Aneb pečení holubi do úst