Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nedavno jsem zaregistroval, ze se nekomu podarilo rozsvitit zarovku pomoci tzv. Witricity - tedy pomoci bezdratove prenesene elektricke energie. Musim priznat, ze mi tato myslenka utkvela v hlave a jako spravneho milovnika technologickych pokroku me poleva blaho, kdyz si predstavim mozne vyuziti neceho takoveho v budoucnu. Myslenka me zaujala natolik, ze jsem se rozhodl napsat blogpost o me predstave budoucnosti diky teto technologii
Tak si predstavte, ze za X let se svet, resp. vyspele zeme, dostanou do faze, kdy se budou zdroje elektriny menit stejnym zpusobem, jako se dnes prechazi z analogove TV na TV digitalni. Zlikviduji se vsechny elektricke kabely a podobne jako dnes existuji hromady stozaru vlastenych mobilnimi operatory vzniknou dalsi hromady stozaru vlastnenych distributory el. energie. Zapomente na nabijecky mobilu, notebooku, PDA-cek, GPS-ek, baterie v autech a vubec baterie do vseho (fotaky, kamery, vibratory,...). No neni to skvela predstava?
Podobne jako tehdy knezna Libuse tentokrat ja vyhlizim, co se asi bude dit, a take premyslim, jak to vlastne bude fungovat. Kazde zarizeni, ktere bude potrebovat zdroj el. energie bude mit nejakou ctecku (napr. otisku prstu nebo DNA ze slin), aby mohlo identifikovat uzivatele a jemu pak strhnout odpovidajici sumu z bankovniho uctu.
Tohle vsechno jsou lakave vypadajici predstavy moderniho budoucna. Nicmene na druhou stranu si myslim, ze lidska moralka se i pres vsechny tyto pokroky nezmeni a nadale se najdou nemale skupiny lidi, kteri budou premyslet, kde by na cem usetrili ci vydelali byt za cenu poruseni jistych pravidel ci zakonu. A bezdratovy prenos el. energie zni jako lakava puda pro lidi, kteri se v prolomeni bezpecnostnich barier vyzivaji. Priznam se, ze jsem se jiz prolomil nekolik sifrovanych bezdratovych siti a nebylo to vubec nic narocneho, stacilo jen stahnout patricny programek (dokonce z package tree) a precist si manual. Kolik lidi se pak bude pripojovat k elektricke siti neopravnene? Budou to jednotlivci nebo masy lidi, kteri si jen najdou spravny zbusob na internetu? Nebo bude elektrina zdarma a vsichni ji budou platit ze svych dani proti sve vuli, jako je tomu dnes u socialniho a zdravotniho pojisteni? Kdovi, v jakem systemu jiz budeme v teto (myslim si, ze) blizke dobe zit. Treba bude republika svrzena a kritizovana stejne tak, jako je tomu dnes u komunismu Ale to uz moc filosofuji.
Tiskni
Sdílej:
Přenos elektřiny přes TCP/IP je popsán už několik let, viz specifikace.
Nevim, jak ty, ale ja zatim jinou moznost kradeze "bezdratove elektriny" nez pres TCP/IP nevidimTak proč jsi zápisek pojmenoval "Cerny odber el. energie pres TCP/IP"?
Ale abysme potom nemuseli chodit v brnění
To je niečo úplne iné. Ide o vlastnú rezonančnú frekvenciu materiálu.Jenže rezonanční frekvence zdiva je o několik řádů výš. Rychlost zvuku se tam pohybuje v oblasti kilometrů za sekundu (např. beton 1,7 km/s, cihly 3,6 km/s, sklo 5,2 km/s). Zcela jistě to tedy nemohlo být způsobeno prostou rezonancí, ale šlo o nějaký složitější jev daný zřejmě konstrukcí budovy a použitými materiály, zřejmě k vytváření nějakých "horkých míst", kde poškození začínalo. Jinak nějaké informace o biologických účincích jsou tady.
Bezne WiFi anteny maji maximalni prenaseny vykon kolem 50W, muze si to vyzkouset, ale budes s tim sestrelovat ptaky.Aneb pečení holubi do úst