Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ty jo, taky zíram. Možná ještě nejsme otrlí k masáži z médií, že jsou všude lumpové? Možná ta změna v možnosti mít nějakou moc cokoliv dělat a zároveň něco vlastnit, po listopadu 89, ještě není tak zažitá? Možná nás dost změnilo za posledních x let místo a neznáme okolí a jsme proto nedůvěřiví? Možná spoléháme více na ostatní, než sebe a proto nás každá změna v okolí vyvede z míry?
Kdyz si novy auto koupi nekdo v Cechach, soused mu to obejde s klicema, nebo aspon odpolivne pomluvu: "Jooo, ten si na to urcite nakrad!"
Což je asi tak blízké (obecné) pravdě jako ty představy o platech v cizině, o kterých mluvíte v prvním odstavci…
jinak šetřit v dolarech a nesledovat kurs..Na tom není nic špatného, pokud hodlají peníze spotřebovávat v této měně.
To mas jeste stesti, ze to prevadis prubezne na koruny. Kamarad si za 5 let v US nasetril 5 milionu korun, ale nechaval to v dolarech a ted ma z niceho nic o vice nez milion mene.z těchto vět mi opravdu nevyplývá, že by onen kamarád chtěl nakupovat za dolary. Pokud spotřebováváte zahraniční zboží (v tomto případě v USA zboží např. evropské), depreciace měny se vás dotkne vždycky.
Tahle hra zacala byt bezpredmetna, kdyz jsem objevil zolika, totiz, ze kdyz zajdu do oddeleni sportovnich potreb, prejdu cinske spacaky, cinske kopie finskych nozu, nemeckych esusu, indianskych suvenyru a spol, dojdu az k regalu s nabojema, a ty byly vzdy "Made in the USA"
Před cca 10 lety jsem se ucházel o jedno místo v lokalitě "okres Cheb", uváděný limit (strop; asi nástup) byl cca 12.000 za správcovství sítě snad s 200 pc atd, jednalo se o výrobní podnik. Ten kdo přijímal, říkal, že někdo "z Prahy" by to za 18 vzal (a on jeho taky) ... takže zajímalo by mne, jaké je dnes rozpětí.
Předpokládám, že to není čistá suma. Tedy dá to na byt ve společnosti dalších dvou přátel, žádné šetření. I tak se dá začínat, získávat zkušenosti. Pak jít dál, za lepším.
Tiskni
Sdílej: