Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Ty jo, taky zíram. Možná ještě nejsme otrlí k masáži z médií, že jsou všude lumpové? Možná ta změna v možnosti mít nějakou moc cokoliv dělat a zároveň něco vlastnit, po listopadu 89, ještě není tak zažitá? Možná nás dost změnilo za posledních x let místo a neznáme okolí a jsme proto nedůvěřiví? Možná spoléháme více na ostatní, než sebe a proto nás každá změna v okolí vyvede z míry?
Kdyz si novy auto koupi nekdo v Cechach, soused mu to obejde s klicema, nebo aspon odpolivne pomluvu: "Jooo, ten si na to urcite nakrad!"
Což je asi tak blízké (obecné) pravdě jako ty představy o platech v cizině, o kterých mluvíte v prvním odstavci…
jinak šetřit v dolarech a nesledovat kurs..Na tom není nic špatného, pokud hodlají peníze spotřebovávat v této měně.
To mas jeste stesti, ze to prevadis prubezne na koruny. Kamarad si za 5 let v US nasetril 5 milionu korun, ale nechaval to v dolarech a ted ma z niceho nic o vice nez milion mene.z těchto vět mi opravdu nevyplývá, že by onen kamarád chtěl nakupovat za dolary. Pokud spotřebováváte zahraniční zboží (v tomto případě v USA zboží např. evropské), depreciace měny se vás dotkne vždycky.
Tahle hra zacala byt bezpredmetna, kdyz jsem objevil zolika, totiz, ze kdyz zajdu do oddeleni sportovnich potreb, prejdu cinske spacaky, cinske kopie finskych nozu, nemeckych esusu, indianskych suvenyru a spol, dojdu az k regalu s nabojema, a ty byly vzdy "Made in the USA"
Před cca 10 lety jsem se ucházel o jedno místo v lokalitě "okres Cheb", uváděný limit (strop; asi nástup) byl cca 12.000 za správcovství sítě snad s 200 pc atd, jednalo se o výrobní podnik. Ten kdo přijímal, říkal, že někdo "z Prahy" by to za 18 vzal (a on jeho taky) ... takže zajímalo by mne, jaké je dnes rozpětí.
Předpokládám, že to není čistá suma. Tedy dá to na byt ve společnosti dalších dvou přátel, žádné šetření. I tak se dá začínat, získávat zkušenosti. Pak jít dál, za lepším.
Tiskni
Sdílej: