Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Společnost OpenAI představila novou řadu svých AI modelů OpenAI o1 navržených tak, aby "strávily více času přemýšlením, než zareagují". Videoukázky na 𝕏 nebo YouTube.
Sailathon 24, tj. hackathon mobilního operačního systému Sailfish OS, proběhne od 27. do 30. září v Praze na Strahově ve školícím centru Silicon Hill.
Bylo vydáno Ubuntu 22.04.5 LTS, tj. páté opravné vydání Ubuntu 22.04 LTS s kódovým názvem Jammy Jellyfish. Stejně tak Kubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Budgie 22.04.5 LTS, Ubuntu MATE 22.04.5 LTS, Lubuntu 22.04.5 LTS, Ubuntu Kylin 22.04.5 LTS, Ubuntu Studio 22.04.5 LTS a Xubuntu 22.04.5 LTS.
Byla publikována veřejná Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby za rok 2023 (pdf).
Byla vydána nová verze 8.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Společnost Juno Computers prodávající počítače s předinstalovaným Linuxem má nově v nabídce linuxový tablet Juno Tab 3. Na výběr je Mobian Phosh, Ubuntu 24.04 (GNOME) a Kubuntu 24.04 (KDE Plasma). Cena začíná na 699 dolarech.
Když jsem tinyMCE objevil, říkal jsem si, že je to naprosto super. Jenže pak se objevil kód, problémy s entitami a podobně. Tak jsem, stejně rychle jak jsem začal, s tinymce skončil.
Jenže...
Jednoho krásného slunečného dne přišel od jednoho zákazníka požadavek na nějaký wysiwyg editor s požadavkem vkládat z wordu! Šáhl jsem tedy znovu po TinyMCE, výsledek vložení wordovského dokumentu byl strašný, navíc nesměli projít některé tagy (jako h1, h2 apod). A tak jsem googlil.
Povolené elementy
Povolené elementy v jiných elementech
CSS obsahu
Nastavení chování entit
Na konci všeho jsem toho využil a řekl si proč si v budoucnu neulehčit práci (nejen sobě), především při předělávání textů z wordu do html
Výsledek najdete tady u mě na stránkách (produkuje čistčí HTML než mnohé editory typu Nvu apod.)
Hope it helps
Tiskni Sdílej:
Umí to ;) Dají se použít obrázky dle URL (takže už musí být na netu). Modul na správu obrázků přímo v tinyMCE je bohužel placený.
No já Vám je nepošlu nejsou moje ;)
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->S tímhle v HTML si poradí všechny prohlížeče kromě jediného. Ano, neporadí si s tím paradoxně zrovna Internet Explorer, který to tupohlavě vyhodí na obrazovku (přestože by to vůbec zobrazit neměl). TinyMCE tohle nedokáže odstranit (možná nějaký plugin, ale zatím jsem ho nenašel), dalo by se to řešit přes hooky, ale do toho se mi opravdu nechce. Proto to řeším v PHP, i když je to řešení jedné prasárny jinou prasárnou.
Setkal jsem se s prázdnými paragrafy, s komentáři nebo bez, ale toto jsem neřešil. (Mrkněte na kód, je tam vlastní čistíčící funkce).
pasteword
na vkládání dokumentů z Wordu, a vyčistí co se dá. Podle mne funguje dobře a je už to na úrovni, že výsledný kód už je jenom k ručnímu pročištění -- jakákoli automatiky by už musela příliš hádat a bylo by velké riziko omylu.
O tom tlačítku vím, on je to jediný způsob jak tam vkládat formátovaný text...
Nejdřív jsem si taky myslel, že další kód je jen k ručnímu pročištění - ale automatika a nastavení tinyMCE mě přesvědčili, že se s tím nemusím mořit ;)
Když pominu obrázky, u kterých je automatické vkládání trochu problém nenašel jsem na neřešení nějakou očividnou botu či omyl.
Přesně ;)
A pro případy, že zákazník mi ten dokument pošle jsem právě udělal ten cleaner.