Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Potřeboval bych najít nějaký vhodný hosting pro GIT repozitáře (pro množství větší než 6 repozitářů ~ 1 GB).
Nabídka Single (24 $ za měsíc, 1 space, 2 GB) je vcelku drahá záležitost. Nabídka Metered pak vcelku neurčitá (3 $ za uživatele za měsíc + 30 centů za 100 MB).
Platby: kartou (přímé zadání), převodem, paypalem
Nabídka Amateur (550 MB, 5 privátních repozitářů, 5 $ za měsíc) je vcelku malá (hlavně se nezmiňuje o počtu uživatelů). Vyšší nabídka Pro (1GB, 15 privátních repozitářů, 12 $ za měsíc) vypadá o poznání lépe.
Pokud by jste však chtěli časem přejít na nabídku s více místa (5 GB, 25 repozitářů) budete muset překousnout cenu 50 $ za měsíc.
Platby: paypalem
Hostiny pro opensource projekty nabízí zdarma, to si ovšem vynahrazuje cenou privátních repozitářů - za 7 $ za měsíc dostanete 600 MB a 5 repozitářů na kterých ale můžete pracovat pouze sami.
Za 12 $ za měsíc dostanete 1,2 GB a 10 repozitářů, na projektech může spolupracovat 5 dalších lidí.
Nejvyšší nabídkou (zaměřenou na soukromé osoby) je za 22 $ za měsíc, ta nabízí 2,5 GB, 20 repozitářů, spolupracovat může 10 dalších lidí.
Platba: kartou (přímé zadání)
Nabídka od Project locker vypadá zřejmě nejlépe. Nabízí Free s 500 MB, neomezeně privátními repozitáři a 5 uživateli. Pokračuje nabídkou Seed za 2.08 $ za měsíc, přidává další vymoženosti a nabízí 2,5 GB místa.
Nabídka Angel nabízí za 5 $ za měsíc 5 GB. Nabídka Venture pak 10 GB za 12 $ za měsíc.
Platba kartou (přímo)
Při nabídce Micro nabízí za 9 $ za měsíc, 512 MB místa při 4 projektech v neomezeně repozitářích, ale jen při 10 uživatelích. Nabídka Compact (24 $ za měsíc) pak zvýší počet možných projektů na 10 (při 20 uživatelích) a dostupné místo na 2 GB.
Platby: kartou (přímo)
Nabízí jediný plán za 6 $ za měsíc, za tuto cenu nabízí 2 GB, neomezeně repozitářů. Dodatečné místo je zpoplatněno 1 $ za 1GB.
Platba: paypal, kartou (?)
Co trochu znevýhodňuje tento hosting je "nedostupnost" z internetu, kdy jsem ho našel až po dlouhém hledání. Přijde mi jako malá ryba, ale nevím podle čeho soudit.
Dostupné nabídky by byli (nejvíc se mi líbilo jasné rozdělení u project locker, což ale (tak jako u velké části ostatních hostingů) kazí fakt, že platba se provádí přímým zadáním údajů karet k nim (žádná platební brána se nekoná!).
A tak uvažuji co nyní.
Tiskni
Sdílej:
Co si poridit nejake VPS? Je to za podobne penize jako nektere tyto hostingy a pocet git repozitaru nebo pracujicich uzivatelu je omezen pridelenym dostupnym mistem na / a obcas kapacitou linky..
Na druhou stranu se o to musi nekdo starat a poprve to musi nekdo nastavit a zprovoznit.
Nevim co mas za konektivitu, ale jestli na projektech bude pracovat vice lidi, asi by bylo lepsi, aby byl server na nejake lepsi konektivite.
A kdyz uz jsi premyslel, ze bys platil za nejake Git hostingy, tak by spise opravdu byl lepsi nejaky VPS.
Nemluve o vyhode, ze na VPS pak jde spustit i neco jineho nez samotny Git hosting, treba serverova cast nejakeho vyvijeneho projektu atd.
Samozrejme je to vse o tom co je od toho pozadovano a jake jsou tvoje moznosti (napr. konektivita pro nejaky serverik doma).
Svym nazorem jsem jenom chtel rict, ze v dnesni dobe, kdy jsou VPS za par korun a mas na to si uridit server sam, se nevyplati platit nejake jednoucelove sluzby. Samozrejme vyhodou techto hostingu muze byt jiz hotove rozhranni a je to bez prace, ale to je kazdeho vec jak se rozhodne.