Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Každodenně potřebuju pracovat se vzdálenými spojeními přes FTP, SSHFS a SFTP - a docela mě štve, že pořád dokola musím hledat údaje pro připojení a datlovat spoustu údajů.
Nevíte tedy existuje-li program, který by uměl zvládatl správu těchto spojení s "rychlým připojením" do nějaké předem určené složky?
Nehodil by se i vám takový program?
Začal jsem aktivněji používat RoundCube (ve verzi 0.5) a vcelku si na něj nemůžu stěžovat. Co mi chybí je jedna drobnost, která souvisí s mým způsobem práce...
Potřeboval bych najít nějaký vhodný hosting pro GIT repozitáře (pro množství větší než 6 repozitářů ~ 1 GB).
Rovnou k věci, hledám program, kterému mohu předhodit směs obrázků, které mi odpromítá (v prezentačním režimu) akorát budou vždy naúvodu zakryté a půjde je odkrývat a to buďto souřadnicově (odkrýt pole F2) nebo náhodně. Znáte takový program? Pak piště do komentářů. Dík
Tak už jsem si naprogramoval vlastní...
Účelem tohodle blogu je si vám postěžovat, popřípadě najít lidi, kteří se ke stejnému bugu vytváří v buzille.
Tak jsem odjel na jarní prázdniny pryč k tetě na Slovensko a před odjezdem jsem si updatoval počítač včetně jádra... pro zábavu uděláno
Udělal jsem si jednoduchou utilitku pro nastavení monitoru (především nastavení ohledně externího výstupu). Hodí se především majitelům notebooků.
Jednoho krásného dne o prázdninách jsem zrevidoval překlad z verze 0.4 na 0.5 poslal vývojářům a doufal, že se dostane do verze 0.5 jaké bylo mé překvapení když nedostal...
Pro všechny co používáte kdenlive alespoň odkaz na mé stránky, kde si můžete stáhnout archiv: http://repli2dev.ic.cz/
A pro ty ostatní co se nechtějí ani podívat na moje nové stránky přímý odkaz: kdenlive-cs-0.5.tar.gz
Jistě jste si všimli, že od vydání verze 0.5 uplynul už nějaký pátek... za to zpoždění se omlouvám, leč jsem měl spoustu práce.
jEdit je fajn, jen už půl odpoledne hledám jak zařídit aby při uložení souboru se server z mého počítače odeslal na nastavený server (nejlépe speciální nastavení pro každý projekt) přes FTP.
Všude jen nacházím odkazy na FTP plugin, ten umí pracovat jen se soubory na serveru přímo. To je jako si hrát s revolverem.
Sehnat jiný plugin? nějaké makro?
Nebo co jinak? Quanta to má dost vymakaný, ale zrovna od ní jsem utekl, otevírání 20 souboru trvá asi přes minutu. A sem tam najednou zatuhne :(
Jednou jsem doma prohlásil, že je přesvědčím na linux, jenže postupem času jsem zjistil, že ATI kartu (a tv out nerozjedu), ve videu z netu nejde pořádné seekovat. Gnome je nepoužitelný ačkoliv má hezčí totem a lepší implementaci v sobě a FF. V kde je zase kaffeine který pořádně nefunguje (seekování) ale v konqueroru je víc stránek rozsypanech. Časem jsem od názoru že je přesvědčím ustoupil. Říkám si tak aspoň OOo.
Mám na serveru Apache 2.0 mám nahraný modul mod_rewrite. V httpd.conf mám povolený .htaccess ale při pokusu o:
RewriteEngine On
RewriteRule caj\.html index.php
Sice otázka, ale do blogu, nepotřebuji ji nutně vyřešit. Jen by mě zajímalo proč?
Rád bych do programu ktouch (program na psaní všemi deseti) vytvořil lekce pro češtinu. Dokonce k tomu pogramu dodávají jednoduchý skript.
Vyřešeno, viz můj další blogpost.
Stepping u procesoru, zkoušel jsem to prohnat googlem a dostávám příliš irelevantvní výsledky. Díky
Nechce se mi to dávat zatím do diskuze. Páč by jste mi stejnejne řekli že to už se tu rešilo, nevím o tom. Problém: Mám Nviidiu FX 5200 nejnovější ovladače (8xxx nefakaly vůbec) GLX v xorg serveru je zaplý a zkouším Přehrávat HD video (konkrétně ukázku na spidermana 3 (1080p), když video pustím zatížení procesoru se vyšplhá na 100 % (u normálního videa na 50%), což není normální (dle mě) když mám HW akceleraci). Dǐky
Jaké jsou požadavky pro střih HD videa ( ve vysokém rozlišení) Nekompresovaného?
Teď mám Cel 1,7
256 MB ram 266 mhz
ATA disk SEAGATE
AGP GF FX 5200 (ultra?)
Zkoušel jsem přehrávat komprimované HD video (to fungovalo) a nekomprimované (to se nehorázně sekalo, asi větší datový tok)
Mám nainstalovaný SLED 10.0 a pod ním jednu kryptovanou partion (překvapivě /home), jenže SLED přibližně po 3. měsících začíná vypovídat službu (ne jenom GNOME a to je vlastě nejdůležitější součást systému) KDE nechci, v binárních distrech je mírně "padavé" a ladit (a kompilovat) Gentoo je nesmysl (boužel).
Tak rok zpátky jsem objevil zajímavý příkaz plnil dost užitečnou fukci. Vypsal u zadaného programu, které všechny knihovny potřebuje... boužel s odstupem si na něj nemůžu vůbec vzpomenout. Pokud si někdo vzpomene, Díky!