Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Dobré!
Kolega dnes v práci nastínil problém, který musí řešit jednou za čas snad každý, kdo se snaží nasadit do společnosti nějaký ten informační systém. I tentokrát si zákazník vyžádal zpracovávat algoritmus, který bude řídit importy v závislosti na státních svátcích.
Otázka je kde vzít na deset let dopředu státní svátky tak, aby jejich seznam v systému nemusel nikdo nijak udržovat. Přijde jiný režim, nová revoluce, destabilizace nebo cokoliv jiného a rázem budeme státnit jiné dny.
Většinou problém řešíme tabulkou, kterou si záskazník při změnách může editovat, ale vždycky si říkáme, že by bylo fajn natahovat je "odněkud" automaticky. Akorát nevíme odkud.
Otázka zní: Znáte nějakou veřejně dostupnou službu, která umí vracet státní svatky ČR nebo i dalších států? Něco jako třeba kurzy z ČNB ? Jestli jo, postněte, prosím, link. Jestli ne, co takhle ji někde rozjet?))
Oprava: Samozrejme nejde o svatky na deset let dopredu, ale o to, aby bylo z jednoho zdroje mozne behem deseti let ty svatky aktualizovat. Az ja se naucim vyjadrovat, to bude dalsi svatek...
Tiskni
Sdílej:
Velikionoční pondělí se řeší nějak podle úplňku, měsíčního kalendáře, se mi zdá.
Co to je iCalendar? iCalendar je standard (RFC 2445) pro výměnu elektronických dat o kalendářích. Standard je znám jako iCal, který nese jméno po aplikaci, která jej začala prvá užívat. V dnešní době je začleněn a používán mnohými produkty, zahrňujíc Apple iCal aplikaci, Mozilla Calendar, Korganizer a Ximian Evolution. Microsoft Outlook taktéž podporuje iCalendar, nesplňuje však tento standard na 100%.No a pak si stáhnout a zpracovat tenhle odkaz: http://www.calendar.sk/icalendar/create-vcard-multiple.php?lt=2&fName=cz