Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Autor tohoto blogu, Mgr. Šimon Tóth v současné době působí jako výzkumný pracovník ve společnosti Cesnet z.s.p.o. a dlouhodobě vede pokročilá a speciální cvičení jazyků C a C++ na Fakultě informatiky MU.
linkedinPokud používáte IMAP, můžete mít problém se zálohováním. Nastavit klienta tak, aby stahoval vždy všechny emaily, stejně jako POP je často nemožné a v podstatě to odporuje tomu, k čemu má IMAP sloužit. Aby to nebylo málo, IMAP klient funguje obvykle zcela synchronně se serverem a tak pokud dostane místo schránky s tisíci emaily prázdnou složku, smaže bez otázek všechny emaily i z lokální cache.
Jelikož jsem nedávno kompletně přešel u emailových serverů na IMAP (mimochodem naprosto skvělá věc), začala se u mne postupem stupňovat paranoia. Co kdybych o všechny emaily přišel? A tak začalo hledání programu, který by byl schopen IMAP účty zálohovat.
Skvělou variantou je program offlineimap. Jde o software, který podporuje dva formáty účtů - IMAP a Maildir a umí synchronizovat vždy dvojice nastavených účtů. Můžete tak zálohovat IMAP účet do lokálního Maildiru (který pak jde bez problémů prohlížet pomocí emailových klientů, kteří formát Maildir podporují), nebo třeba synchronizovat dva IMAP účty.
offlineimap funguje čistě v příkazové řádce s konfigurací uloženou v souboru .offlineimaprc. Konfigurace je hierarchická: Globální nastavení > Nastavení účtů > Nastavení repositářů.
Takhle nějak vypadá moje konfigurace .offlineimaprc.
[general] accounts = Gmail, Osobni [Account Osobni] localrepository = OsobniBackup remoterepository = OsobniServer [Account Gmail] localrepository = GmailBackup remoterepository = GmailServer [Repository GmailBackup] type = Maildir localfolders = ~/MailBackup/Gmail [Repository GmailServer] type = IMAP ssl = yes remotehost = imap.gmail.com remoteuser = ******* remotepass = ******* folderfilter = lambda foldername: not re.search('(Spam|Trash|Starred)',foldername) ....
Nejdřív nastavíme účty, které chceme synchronizovat. Pak pro každý účet uvedeme lokální a vzdálený repositář, přičemž synchronizace proběhne směrem vzdálený -> lokální. Konkrétní repositáře pak umožňují celkem očekávané možnosti nastavení. Pomocí folderfilter ještě můžeme přesněji specifikovat které adresáře chceme synchronizovat, nebo přeskočit. V uvedené konfiguraci ignorujeme adresáře, které v názvu obsahují Spam, Trash nebo Starred. Pro jednodušší pravidla můžeme použít například folderfilter = lambda foldername: foldername not in ['Spam','Trash'].
Samotná synchronizace pak proběhne spuštěním příkazu offlineimap. Synchronizace je zcela bezproblémová, s barevným ASCII výstupem. Po skončení pak máte k dispozici lokální kopii vašeho IMAP účtu ve formátu Maildir, kterou už pak můžete zálohovat konvenčními metodami.
Tiskni
Sdílej:
Aby to nebylo málo, IMAP klient funguje obvykle zcela synchronně se serverem a tak pokud dostane místo schránky s tisíci emaily prázdnou složku, smaže bez otázek všechny emaily i z lokální cache.Zkusil jsem synchronizovat i spam koš, promazat ho a znovu spustit synchronizaci. Pošta byla pryč. Nechat tohle v cronu a dál to neřešit, tak je slušné riziko, že o poštu přijdu stejně. Nepřekouslo to diakritiku. třeba Centrum.cz má adresáře typu Odeslaná pošta a na lokálu už tak pěkně nevypadají, ale to jsou malé věci.
Zkusil jsem synchronizovat i spam koš, promazat ho a znovu spustit synchronizaci. Pošta byla pryč. Nechat tohle v cronu a dál to neřešit, tak je slušné riziko, že o poštu přijdu stejně.No to je celkem logicke