Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Autor tohoto blogu, Mgr. Šimon Tóth v současné době působí jako výzkumný pracovník ve společnosti Cesnet z.s.p.o. a dlouhodobě vede pokročilá a speciální cvičení jazyků C a C++ na Fakultě informatiky MU.
linkedinNehodí se to jako zprávička tak alespoň takhle. Originál zde: www.neovin.net.
Tento týden budou na konferenci Black Hat Security Conference dva výzkumníci prezentovat svůj objev, který kompletně položí Windows Vista na kolena.
Mark Down (IBM Internet Security Systems) a Alexander Sotirov (VMware Inc.) objevili techniku, která umožňuje obejít všechny ochranné mechaniky, které Vista používa k ochraně paměti (ASLR, DEP,...). Povedlo se jim nahrát libovolný obsah do libovolného místa v paměti přes internetový prohlížeč (Java, ActiveX, .NET objects).
I když se to může jevit jako standardní bezpečnostní chyba, jde o útok přímo na architekturu Windows Vista (a Server 2008). Microsoft proto v podstatě nemá možnost těmto útokům zabránit.
Detailní popis celkem očekávaně není k dispozici, proto není ani známo, zda je potřeba nějaká asistence ze strany uživatele (nicméně i lokální útok tohoto typu může být docela fatální).
Tiskni
Sdílej:
Možná proto tak spěchá s novýma woknama? Snad za rok že maj bejt další?
A záplata nepomůže?Pomůže - některá linuxová distribuce. (Případně kompletní odebrání všeho ve windoze co souvisí se sítí, včetně fyzických komponent, ale to není tak jisté...)
It currently isn't known whether these exploits can be used against older Microsoft Operating Systems, such as Windows XP and Windows Server 2003, but since these techniques do not rely on any one specific vulnerability, Zovi believes that we may suddenly see many similar techniques applied to other platforms or environments. "This is not insanely technical. These two guys are capable of the really low-level technical attacks, but this is simple and reusable," Dai Zovi said. "I definitely think this will get reused soon."