Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Tak jsem dnes v práci mírně klimbal, šel jsem si trochu rozohnit krev na jedny známé stránky. To se bohužel moc nepovedlo, již to není to co bývalo. Ale všiml jsem si tam odkazu na Miguelovu přednášku o Moonlight.
Vzhledem k tomu, že Miguel je populární osoba (alespoň zde) a Moonlight je tochnologie ještě populárnější...
Přednášku jsem stáhl, převedl z wmv do ogg-u a pro případné zájemce sem umístil.
Enjoy
PS.: Umístil bych sem přehrávač, ale abc zakazuje OBJECT, takže je pouze ve formě odkazu.
Tiskni
Sdílej:
LANG=ar_IQ gedit
sakra nevyzkoušel předem? A nemělo to možná být LC_ALL
? vim ~/.emacs
vim ~/.emacs
Navíc s ogg videem lze pak lépe nakládat (zatrhnutý přehrávač apod.).Tato operace jde provést i s videem ve WMV.
řekl bych že vlc/mplayer/xine je také základem většiny distribucíSamy o sobě to nepřehrají, ne?
nic proti, ale dělat rekompresi jen proto, že za zdrojovým formátem stojí "velký zlý vlk" mi přijde jako zbytečnéMně zase přijde zbytečné za vším hledat antipatie vůči zlému vlkovi, když se to snadno vysvětlit obyčejnou praktičností.
dělat rekompresi jen proto, že za zdrojovým formátem stojí "velký zlý vlk"a později:
2) nehledám v tom antipatie vůče zlému vlkovi-----------
autor to převedl do ogg, aby zpřístupnil přehrávání širým linuxovým masám "se základní instalací distra". tím však odstřihnul hromady lidí s wokenicemiNeboli ti připadá divné, že autor dal do blogu na linuxový portál odkaz na video, které lze bezpečně přehrát v Linuxu? Nějak mi uniká, proč by to mělo ty "odstřihnuté" uživatele Windows trápit... Zvláště když se video týká Linuxu a windowsáci mají možnost se na něj podívat v původním formátu... Já mám spíš pocit, že sis chtěl za každou cenu rejpnout.
Samy o sobě to nepřehrají, ne?VLC v Debian Etch standardne prehrava WMV9 bez jakychkoliv komplikaci.
nic proti, ale dělat rekompresi jen proto, že za zdrojovým formátem stojí "velký zlý vlk" mi přijde jako zbytečné... říká člověk, co se kvůli "velkému zlému vlkovi" prakticky přestal dívat na filmy. Ach jo.
Umístil bych sem přehrávač, ale abc zakazuje OBJECT, takže je pouze ve formě odkazu.Ještě že to ABClinuxu zakazuje, to bychom vám za ten přehrávač poděkovali…
<object data="bla.ogg" type="video/ogg/>
, tak bych neprotestoval. Ale za odkaz na přehrávač (ať už je v jakémkoliv jazyce), bych také střílel.
me osobne se principy silverlightu libi, pac kombinace html + css + javscript + neco na serveru je hnus nejvestico jo je neco na serveru?
Pokud se podaří, bude pro nás všechny život zase o pořádný kus těžší - žádné standardy, jediná firma diktující všechny podmínky a uzavřený trh; a vývojáři Moonlightu budou odsouzeni k tomu skákat přesně tak, jak tato firma píská, aby zůstali kompatibilní.Silverlight je XML (XAML) a JavaScript. Na Silverlight nepotrebujes zadny program, IDE. Silverlight muzes generovat klidne z PHPcka. Myslim, ze uz tohle samo o sobe vypovida o vztahu Silverlighu a Flashe hodne. Ja nemyslim, ze Flash je uplne zlo, treba Flex je obcas docela rozumna vec, ale Silverlight urcite na webu sve misto ma, protoze prinasi neco noveho.