Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Měl jsem tu čest seznámit se s PowerPack verzí Mandrivy 2008, která se pyšní tím, že obsahuje komerční aplikace jako LinDVD, Cedega či fluendo pluginy pro gstreamer.
Nefunguje. Vložím DVD do mechaniky. V KDE vyskočí okno "Co chcete udělat". Vyberu LinDVD. To se spustí, ale nic se neděje. Zkusím zmáčknout tlačítko eject o "ovladači" LinDVD. Vyjede mi CD-ROMka, nikoliv DVD-ROMka. OK. Otevírám "properties" dialog. V sekci mechaniky je napsáno "/dev/cdrom", mělo by být "/dev/hdc" (/dev/cdrom je CD-ROMka). Tento údaj však nelze nějak upravit. Všímám si také příšerně velkého fontu, který také nikde není možné změnit. Některé volby nejsou tedy v (neroztažitelném) dialogu vidět celé. Co když je právě proto někde schované tlačítko "Změnit mechaniku"? Nakouknu ještě do karty "Audio" a čeká mě šok. Nejde změnit počet audio kanálů. Je předvybráno stereo a ostatní položky jsou zašedlé, včetně možnosti zvolit digitální výstup. O tomto debilním OEM omezení (jak mi stělili na support centru LinDVD) Mandriva nikde nepíše. Může to být důvod pro reklamaci předraženého PowerPacku?
Nefunguje. Nainstalujete, spustíte, proklikáte se průvodcem, ale ten vám jen na konci oznámí že nebyl nalezen výchozí profil "Cedega 6.0.3". Mandriva totiž neobsahuje žádný cedega engine, tudíž je vám to úplně k hovnu.
Fungují, ale ... Mandriva se také nenamáhá nám sdělit, jakéže všechny fluendo kodeky obsahuje. Jsou to pouze MP3 dekodér (který je ke stažení zdarma na stránkách výrobce), ASF a VMW dekodér. To je vše. Zbytek fluendo kodeků prostě obsažen není.
Rozhodně si nekupujte PowerPack edici. Funkčností je na tom úplně stejně jako One verze (Free verze nemá proprietární ovladače na grafické karty ). V podstatě se liší jen grafickým tématem.
Tiskni
Sdílej:
Snad není nikdo tak blbý, aby si koupil nefunkční věc.
Nikdy nevěř kokainistovi!
?
Jestli myslíš ten perník před skoro 1,5 rokem ...
No, kdyby ses obtěžoval ten článek aspoň přečíst, věděl bys, že je tam ten PowerPack zmíněn hned několikrát a český produkt je vůči němu vymezen a popsány rozdíly. Čtenář, který chce LinDVD a Cedegu, si tam klikne na odkaz na PowerPack a pak může mít stejné zkušenosti jako autor tohoto příspěvku.Ano, takze diky za potvrzeni, ze vyse uvedeny link je uplne off-topic... jeste neco si nam chtel sdelit? :P