Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Anebo si kup Maca jako já a do půl roku na něm budeš mít stejně zas Linux, teda pokud programuješ.?
To jsem se dozvedel teprve pred tydnem, at jde cely Japplko do haje, je to normalne prevleceny M$.
Debian se rozbíjí při apt-get dist-upgrade (resp. návod je tak složitý, že jsem ho vzdal)vim /etc/apt/sources.list aptitude update aptitude dist-upgrade :)
xset b ona
Tell pulse audio to load the x11-bell: In /etc/pulse/default.pa uncomment the following line: load-module module-x11-bell sample=bell-windowing-system, viz např. toto. Viz též toto. No evidentně Ubuntu není tou pravou distribucí pro lidi lačné po pípání. Doporučuju Debian.
počítač zabezpečen párem jméno/hesloUživatelské jméno je bezpečnostní prvek? Odkdy?
Prostě jsou ještě desktopy, které nemají reproduktory (a jsou k tomu celkem rozumné důvody).A mnoho notebooku nema separatni PC-speaker a musi pipat pres zvukovku (ackoliv obvykle se to reseni na urovni kernelu kdy driver zvukovky vytvari i pc-speaker rozhrani, nikoliv az na urovni pulseaudio).
Musel jsem utéct k Debian Stable, jedinej problém, co mě trápí - mám kernel z backportů (.30-bpo.1), ale staré X/intel drivery = pomalost 2D. Ručně backportovat X se mi nechce, ještě nevím, co s tím provedu.
Ale jsem rád, že mi pulseaudio neužírá 0.2MB/s z RAM jenom proto, že je puštěné a že mi devicekit nepolluje CDROM a nezatěžuje při tom plně jedno jádro.
protože používám aplikaci, která je zabalená jen pro CentOS + Debian + Ubuntu tak nevím, kam utéct.Mozna ti jen chybi prehled v distribucich a nebo nechapu problem. Zkousel jsi treba Mint? Tam by ta aplikace nebezela? A co uplne jinou distribuci a zkompilovat to ze zdrojaku?
Jo vidis, na to jsem ani nemyslel. Konvertor pro rpm <-> deb pokud vim existuje. A jestli ne, tak proste zjistit, co vse balicek obsahuje a ty soubory jednoduse archivovat rucne a rozbalit v jine distribuci. V nejhorsim se budou muset "jen" resit zavislosti. Ttvrdit ze neni alternativa k ubuntu a pritom mit vyber z 50 distribuci je zvlastni.
alien
Přihlašovací obrazovka nabízí seznam uživatelů.
sudo -u gdm gconftool-2 --set /apps/gdm/simple-greeter/disable_user_list --type bool true
Tiskni
Sdílej: