Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Jako obvykle jsem s "povýšením distribuce" počkal zhruba měsíc po vydání, abych si ušetřil neodladěné Intelí ovladače a podobné radosti a aktualizoval jsem Jankovitého Ježka na Kulhavou Kobylu - zatím na 2 počítačích, které jsou pod mou vládou. Jednoduše řečeno - Bububuntu kráčí dobře, ale špatným směrem.
V rámci objektivity musím předeslat, že v obou případech (Jankovitý Ježek 32 bitů na Intel Core2Duo a Jankovitý Ježek 64 bitů na Intel i7) proběhl upgrade hladce, i když na můj vkus trval nechutně dlouho. Po upgradu mne pobouřily následující věci (a možná jich bude víc, toto je jen pozorování za první dva dny)
Tiskni
Sdílej:
Anebo si kup Maca jako já a do půl roku na něm budeš mít stejně zas Linux, teda pokud programuješ.?
To jsem se dozvedel teprve pred tydnem, at jde cely Japplko do haje, je to normalne prevleceny M$.
Debian se rozbíjí při apt-get dist-upgrade (resp. návod je tak složitý, že jsem ho vzdal)vim /etc/apt/sources.list aptitude update aptitude dist-upgrade :)
xset b ona
Tell pulse audio to load the x11-bell: In /etc/pulse/default.pa uncomment the following line: load-module module-x11-bell sample=bell-windowing-system, viz např. toto. Viz též toto. No evidentně Ubuntu není tou pravou distribucí pro lidi lačné po pípání. Doporučuju Debian.
počítač zabezpečen párem jméno/hesloUživatelské jméno je bezpečnostní prvek? Odkdy?
Prostě jsou ještě desktopy, které nemají reproduktory (a jsou k tomu celkem rozumné důvody).A mnoho notebooku nema separatni PC-speaker a musi pipat pres zvukovku (ackoliv obvykle se to reseni na urovni kernelu kdy driver zvukovky vytvari i pc-speaker rozhrani, nikoliv az na urovni pulseaudio).
Musel jsem utéct k Debian Stable, jedinej problém, co mě trápí - mám kernel z backportů (.30-bpo.1), ale staré X/intel drivery = pomalost 2D. Ručně backportovat X se mi nechce, ještě nevím, co s tím provedu.
Ale jsem rád, že mi pulseaudio neužírá 0.2MB/s z RAM jenom proto, že je puštěné a že mi devicekit nepolluje CDROM a nezatěžuje při tom plně jedno jádro.
protože používám aplikaci, která je zabalená jen pro CentOS + Debian + Ubuntu tak nevím, kam utéct.Mozna ti jen chybi prehled v distribucich a nebo nechapu problem. Zkousel jsi treba Mint? Tam by ta aplikace nebezela? A co uplne jinou distribuci a zkompilovat to ze zdrojaku?
Jo vidis, na to jsem ani nemyslel. Konvertor pro rpm <-> deb pokud vim existuje. A jestli ne, tak proste zjistit, co vse balicek obsahuje a ty soubory jednoduse archivovat rucne a rozbalit v jine distribuci. V nejhorsim se budou muset "jen" resit zavislosti. Ttvrdit ze neni alternativa k ubuntu a pritom mit vyber z 50 distribuci je zvlastni.
alien
Přihlašovací obrazovka nabízí seznam uživatelů.
sudo -u gdm gconftool-2 --set /apps/gdm/simple-greeter/disable_user_list --type bool true