Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jako obvykle jsem s "povýšením distribuce" počkal zhruba měsíc po vydání, abych si ušetřil neodladěné Intelí ovladače a podobné radosti a aktualizoval jsem Jankovitého Ježka na Kulhavou Kobylu - zatím na 2 počítačích, které jsou pod mou vládou. Jednoduše řečeno - Bububuntu kráčí dobře, ale špatným směrem.
V rámci objektivity musím předeslat, že v obou případech (Jankovitý Ježek 32 bitů na Intel Core2Duo a Jankovitý Ježek 64 bitů na Intel i7) proběhl upgrade hladce, i když na můj vkus trval nechutně dlouho. Po upgradu mne pobouřily následující věci (a možná jich bude víc, toto je jen pozorování za první dva dny)
Tiskni
Sdílej:
Anebo si kup Maca jako já a do půl roku na něm budeš mít stejně zas Linux, teda pokud programuješ.?
To jsem se dozvedel teprve pred tydnem, at jde cely Japplko do haje, je to normalne prevleceny M$.
Debian se rozbíjí při apt-get dist-upgrade (resp. návod je tak složitý, že jsem ho vzdal)vim /etc/apt/sources.list aptitude update aptitude dist-upgrade :)
xset b ona
Tell pulse audio to load the x11-bell: In /etc/pulse/default.pa uncomment the following line: load-module module-x11-bell sample=bell-windowing-system, viz např. toto. Viz též toto. No evidentně Ubuntu není tou pravou distribucí pro lidi lačné po pípání. Doporučuju Debian.
počítač zabezpečen párem jméno/hesloUživatelské jméno je bezpečnostní prvek? Odkdy?
Prostě jsou ještě desktopy, které nemají reproduktory (a jsou k tomu celkem rozumné důvody).A mnoho notebooku nema separatni PC-speaker a musi pipat pres zvukovku (ackoliv obvykle se to reseni na urovni kernelu kdy driver zvukovky vytvari i pc-speaker rozhrani, nikoliv az na urovni pulseaudio).
Musel jsem utéct k Debian Stable, jedinej problém, co mě trápí - mám kernel z backportů (.30-bpo.1), ale staré X/intel drivery = pomalost 2D. Ručně backportovat X se mi nechce, ještě nevím, co s tím provedu.
Ale jsem rád, že mi pulseaudio neužírá 0.2MB/s z RAM jenom proto, že je puštěné a že mi devicekit nepolluje CDROM a nezatěžuje při tom plně jedno jádro.
protože používám aplikaci, která je zabalená jen pro CentOS + Debian + Ubuntu tak nevím, kam utéct.Mozna ti jen chybi prehled v distribucich a nebo nechapu problem. Zkousel jsi treba Mint? Tam by ta aplikace nebezela? A co uplne jinou distribuci a zkompilovat to ze zdrojaku?
Jo vidis, na to jsem ani nemyslel. Konvertor pro rpm <-> deb pokud vim existuje. A jestli ne, tak proste zjistit, co vse balicek obsahuje a ty soubory jednoduse archivovat rucne a rozbalit v jine distribuci. V nejhorsim se budou muset "jen" resit zavislosti. Ttvrdit ze neni alternativa k ubuntu a pritom mit vyber z 50 distribuci je zvlastni.
alien
Přihlašovací obrazovka nabízí seznam uživatelů.
sudo -u gdm gconftool-2 --set /apps/gdm/simple-greeter/disable_user_list --type bool true