V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Jako obvykle jsem s "povýšením distribuce" počkal zhruba měsíc po vydání, abych si ušetřil neodladěné Intelí ovladače a podobné radosti a aktualizoval jsem Jankovitého Ježka na Kulhavou Kobylu - zatím na 2 počítačích, které jsou pod mou vládou. Jednoduše řečeno - Bububuntu kráčí dobře, ale špatným směrem.
V rámci objektivity musím předeslat, že v obou případech (Jankovitý Ježek 32 bitů na Intel Core2Duo a Jankovitý Ježek 64 bitů na Intel i7) proběhl upgrade hladce, i když na můj vkus trval nechutně dlouho. Po upgradu mne pobouřily následující věci (a možná jich bude víc, toto je jen pozorování za první dva dny)
Tiskni
Sdílej:
Anebo si kup Maca jako já a do půl roku na něm budeš mít stejně zas Linux, teda pokud programuješ.?
To jsem se dozvedel teprve pred tydnem, at jde cely Japplko do haje, je to normalne prevleceny M$.
Debian se rozbíjí při apt-get dist-upgrade (resp. návod je tak složitý, že jsem ho vzdal)vim /etc/apt/sources.list aptitude update aptitude dist-upgrade :)
xset b ona
Tell pulse audio to load the x11-bell: In /etc/pulse/default.pa uncomment the following line: load-module module-x11-bell sample=bell-windowing-system, viz např. toto. Viz též toto. No evidentně Ubuntu není tou pravou distribucí pro lidi lačné po pípání. Doporučuju Debian.
počítač zabezpečen párem jméno/hesloUživatelské jméno je bezpečnostní prvek? Odkdy?
Prostě jsou ještě desktopy, které nemají reproduktory (a jsou k tomu celkem rozumné důvody).A mnoho notebooku nema separatni PC-speaker a musi pipat pres zvukovku (ackoliv obvykle se to reseni na urovni kernelu kdy driver zvukovky vytvari i pc-speaker rozhrani, nikoliv az na urovni pulseaudio).
Musel jsem utéct k Debian Stable, jedinej problém, co mě trápí - mám kernel z backportů (.30-bpo.1), ale staré X/intel drivery = pomalost 2D. Ručně backportovat X se mi nechce, ještě nevím, co s tím provedu.
Ale jsem rád, že mi pulseaudio neužírá 0.2MB/s z RAM jenom proto, že je puštěné a že mi devicekit nepolluje CDROM a nezatěžuje při tom plně jedno jádro.
protože používám aplikaci, která je zabalená jen pro CentOS + Debian + Ubuntu tak nevím, kam utéct.Mozna ti jen chybi prehled v distribucich a nebo nechapu problem. Zkousel jsi treba Mint? Tam by ta aplikace nebezela? A co uplne jinou distribuci a zkompilovat to ze zdrojaku?
Jo vidis, na to jsem ani nemyslel. Konvertor pro rpm <-> deb pokud vim existuje. A jestli ne, tak proste zjistit, co vse balicek obsahuje a ty soubory jednoduse archivovat rucne a rozbalit v jine distribuci. V nejhorsim se budou muset "jen" resit zavislosti. Ttvrdit ze neni alternativa k ubuntu a pritom mit vyber z 50 distribuci je zvlastni.
alien
Přihlašovací obrazovka nabízí seznam uživatelů.
sudo -u gdm gconftool-2 --set /apps/gdm/simple-greeter/disable_user_list --type bool true