Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
kolik je tam věnováno prostoru tomu, co je pro mě nejpodstatnější - čtení emailuTak používej Mutt nebo si otvírej každou zprávu do fullscreenu. Já nebudu přecvakávat , abych se dostal od e-mailu tu k hlavičkám, tu k seznamu mailů ve vlákně, tu abych přepnul do jiné složky, tu abych zapnul vyhledávání nebo dal napsat novou zprávu.
Tak používej Mutt nebo si otvírej každou zprávu do fullscreenu.No, to je takové nahovno řešení. To jsem fakt jediný, komu vadí, že email čte někde v malém čverečku na kraji obrazovky a zbytek zabírá "mrtvá" plocha?
To jsem fakt jediný, komu vadí, že email čte někde v malém čverečku na kraji obrazovky a zbytek zabírá "mrtvá" plocha?Mozna jo, ostatnim to nevadi a nebo pouzivaji mutt.
From:
adresou, která není tvoje).
(e.g. chceš posílat maily s From: adresou, která není tvoje)To by samozřejmě bylo nečestné, tak si tam doplň třeba doménový koš.
Ne každý má roota na firemním webserveru, aby tam mohl nahrávat konfiguráky :).Pravda, já už jsem v tomhle směru deformovanej.
Chtěl jsem přejít z webmailu (Gmail) na Thunderbird, ale zaseknul jsem se na jedné drobnosti - pokud v Gmailu kliknu na mail, tak se otevřou všechny zprávy (vlákno) nad sebou, není problém se podívat o čem jsem psal a odpovědět. V Thunderbirdu lze vyvolat stejný stav, ale na zprávu už odpovědět nelze. A pokud kliknu dvakrát, tak se jednotlivé zprávy otevřou v samostatných panelech - pokud jsem napsal 20 odpovědí, otevře se 20 panelů
Tuší někdo jak zařídit, aby se Thunderbird choval jako Gmail? Případně poradit nějakou alternativu, která funguje podobně? Na Androidu používám K-9 Mail.
Já mám s Thunderburdem špatné zkušenosti ohledně chybových stavů. Thunderbird je tak uživatelsky přívětiví, že akorát řekne „Poštu se nepodařilo odeslat“. Ale příčinu si člověk musí hledat tcpdumpem. To hodně potěší, když děláš někomu podporu.
Chvíli jsem pokukoval po Claws, ale tam mě odradilo TLS. On snad vůbec neví, co je to certifikační autorita.
neznam na postu nic lepsiho nez mutt, jenze kdyby umel:
1) poradne zobrazovat html maily vcetne inline obrazku (chapu, konzole...)
2) pracovat primo s carddav kontakty vcetne pridavani (workaround s pycarddav je trochu neprakticky)
3) tisknout maily jinak nez pres muttprint a reseni, kde zrovna jsem a kterou tiskarnu mam zvolit jako vychozi
4) moznost "otevrit prilohu v..." (vyber programu) a ne se spolehat na mailcap
5) neni rozumny caldav program pro otevreni kalendarovych priloh
Vysledek je, ze se skripenim zubu pouzivam thunderbirda s lightning a sogo add-ony...
Proc si do mailcapu nedate otevreni pres "Otevrit v" z vase DE?4) moznost "otevrit prilohu v..." (vyber programu) a ne se spolehat na mailcap
Na todle pouzivam skript v perlu (Data::ICal) a jsem spokojen (zobrazuje se to rovnou v muttu (i s pripadnou kolizi) a klavesou se to prida do kalendare)5) neni rozumny caldav program pro otevreni kalendarovych priloh
Proc si do mailcapu nedate otevreni pres "Otevrit v" z vase DE?dobry napad!
a co pouzivas jako kalendarovy program? Roste nekde ten skript k nahlednuti? :)5) neni rozumny caldav program pro otevreni kalendarovych priloh
Na todle pouzivam skript v perlu (Data::ICal) a jsem spokojen (zobrazuje se to rovnou v muttu (i s pripadnou kolizi) a klavesou se to prida do kalendare)
Tiskni
Sdílej: