Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
kolik je tam věnováno prostoru tomu, co je pro mě nejpodstatnější - čtení emailuTak používej Mutt nebo si otvírej každou zprávu do fullscreenu. Já nebudu přecvakávat , abych se dostal od e-mailu tu k hlavičkám, tu k seznamu mailů ve vlákně, tu abych přepnul do jiné složky, tu abych zapnul vyhledávání nebo dal napsat novou zprávu.
Tak používej Mutt nebo si otvírej každou zprávu do fullscreenu.No, to je takové nahovno řešení. To jsem fakt jediný, komu vadí, že email čte někde v malém čverečku na kraji obrazovky a zbytek zabírá "mrtvá" plocha?
To jsem fakt jediný, komu vadí, že email čte někde v malém čverečku na kraji obrazovky a zbytek zabírá "mrtvá" plocha?Mozna jo, ostatnim to nevadi a nebo pouzivaji mutt.
From:
adresou, která není tvoje).
(e.g. chceš posílat maily s From: adresou, která není tvoje)To by samozřejmě bylo nečestné, tak si tam doplň třeba doménový koš.
Ne každý má roota na firemním webserveru, aby tam mohl nahrávat konfiguráky :).Pravda, já už jsem v tomhle směru deformovanej.
Chtěl jsem přejít z webmailu (Gmail) na Thunderbird, ale zaseknul jsem se na jedné drobnosti - pokud v Gmailu kliknu na mail, tak se otevřou všechny zprávy (vlákno) nad sebou, není problém se podívat o čem jsem psal a odpovědět. V Thunderbirdu lze vyvolat stejný stav, ale na zprávu už odpovědět nelze. A pokud kliknu dvakrát, tak se jednotlivé zprávy otevřou v samostatných panelech - pokud jsem napsal 20 odpovědí, otevře se 20 panelů
Tuší někdo jak zařídit, aby se Thunderbird choval jako Gmail? Případně poradit nějakou alternativu, která funguje podobně? Na Androidu používám K-9 Mail.
Já mám s Thunderburdem špatné zkušenosti ohledně chybových stavů. Thunderbird je tak uživatelsky přívětiví, že akorát řekne „Poštu se nepodařilo odeslat“. Ale příčinu si člověk musí hledat tcpdumpem. To hodně potěší, když děláš někomu podporu.
Chvíli jsem pokukoval po Claws, ale tam mě odradilo TLS. On snad vůbec neví, co je to certifikační autorita.
neznam na postu nic lepsiho nez mutt, jenze kdyby umel:
1) poradne zobrazovat html maily vcetne inline obrazku (chapu, konzole...)
2) pracovat primo s carddav kontakty vcetne pridavani (workaround s pycarddav je trochu neprakticky)
3) tisknout maily jinak nez pres muttprint a reseni, kde zrovna jsem a kterou tiskarnu mam zvolit jako vychozi
4) moznost "otevrit prilohu v..." (vyber programu) a ne se spolehat na mailcap
5) neni rozumny caldav program pro otevreni kalendarovych priloh
Vysledek je, ze se skripenim zubu pouzivam thunderbirda s lightning a sogo add-ony...
Proc si do mailcapu nedate otevreni pres "Otevrit v" z vase DE?4) moznost "otevrit prilohu v..." (vyber programu) a ne se spolehat na mailcap
Na todle pouzivam skript v perlu (Data::ICal) a jsem spokojen (zobrazuje se to rovnou v muttu (i s pripadnou kolizi) a klavesou se to prida do kalendare)5) neni rozumny caldav program pro otevreni kalendarovych priloh
Proc si do mailcapu nedate otevreni pres "Otevrit v" z vase DE?dobry napad!
a co pouzivas jako kalendarovy program? Roste nekde ten skript k nahlednuti? :)5) neni rozumny caldav program pro otevreni kalendarovych priloh
Na todle pouzivam skript v perlu (Data::ICal) a jsem spokojen (zobrazuje se to rovnou v muttu (i s pripadnou kolizi) a klavesou se to prida do kalendare)
Tiskni
Sdílej: