Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Po letech spílání Lukačevičovi při čtení hlášek typu "některá z komponent systému neběží", "chcete ohlásit chybu", "dnes v noci nepojede tři hodiny pošta protože mají admini pařbu" jsem se definitivně nahnětl, když mi přestala chodit pošta a při pokusu o odeslání mailu na mne seznam zvracel téměř nepochopitelnou hlášku. Psal jsem na technickou podporu, kde mi bylo sděleno, že jsem asi překročil maximální počet zpráv ve schránce (18000 zpráv za 2 roky není tak moc, ne ?) a na můj upřesňující do taz, co se s tím dá dělat, jsem se dozvědel: bohužel limit se v současné době nedá nijak změnit. Řešením je tedy přesun zpráv přes pop3 protokol do nějakého poštovního programu.. Tak jsem přešel na gmail
...
Tiskni
Sdílej:
je donutil zavest SSL sifrovani prihlaseniNejsem si jistý, ale oni to už měli i předtím. Jen se přes to většina lidí nepřihlašovala...
Lepší český freemail ale neznám.Já znám...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
ten webmail maj opravdu nějakej rozbitejrozpovidej se ...
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Diagnostic-Code: SMTP; 550 5.0.0 <foo@gmail.com>... Poslete mi mail z domeny cz nebo sk
Viděl jsem tu Luka tvrdit, že spamboti se už ani moc neobtěžují sbíráním mailů po webu a radši si adresy generují.Ano, ale ne zcela nahodne (tj. necim ve stylu rand()), nejspis je delaji pomoci hashu, transormaci a podobne, casto to dokonce vypada na chybne rozparsovana data. Podstupne se mi podarilo odchytat asi 5000 ruznych nahodnych a zpotovrenych adress, ktere koncily vetsinou v domenovem kosi, a po jejich eliminaci (a prispeni blacklistu a greylistu) nespadne do domenoveho kose vic nez deset mailu denne. Zbytek prosleho spamu je adresovana legitinim uzivatelum (ten se filtruje na strane klienta), nejvice ho chodi na postmastera. Samozdrejme, nejlepsi by bylo domenovy kos proste zrusit, ale u firmy to je problematicke, ponevac zakaznici cas od casu posilaji legitimni maily i na zpotvorene adresy (napr. misto na vomacka@adresa.cz klidne poslou mail na omacka@adresa.cz, i kdyz se jim predtim odpovedelo z vomacka@adresa.cz).