Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Přihlašování bez hesla a vůbec neužívání hesel je věc, za kterou by tě měl někdo ztrestat (možná to jednou udělají sami rodiče...).A co takhle říct nějaký důvod, proč je vždy (i třeba doma) špatné přihlašování bez hesel a mělo by se za něj trestat. Žádný není, co?
No user passwords
With users as young as 5 years old, the security of the laptop cannot depend on the user's ability to remember a password. Users cannot be expected to choose passwords when they first receive computers.
Mnohem důležitější je používat silná hesla pro práci na internetu.Hej pretože jediný spôsob sa na počítači môže niečo spustiť je ten, že to ty osobne naťukáš do konzoly. Pretože neexistuje autorun.inf, makrá v dokumentoch a spreadsheetoch, programy ktoré si stiahol "odkiaľsi", podvrhnuté .jpg či .mp3 a podobne. Prečo by sme útočníkom sťažovali prácu hľadaním buffer overrun-ov, keď im ju môžeme uľahčiť a dovoliť im jednoducho urobiť "su" bez hesla. Samozrejme pokiaľ na počítači nič nerobíš a nikto naň nemá prístup (vrátane teba) tak ho kľudne maj bez hesla.
Prvnímu použití předcházelo několik drobných úprav o kterých jsem si myslel že by mohli pomociPriste prosim uvadej, ze nejsi Cech a cesky pravopis vubec neovladas, pouze znas vyznamy slov a skladas je tak, jak bys je vyslovil.
Tiskni
Sdílej: