Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Zdravím,
pokud tě někdo napadne, tak:
"Dvojka mi docela vyhovuje." -- "Dvojka je moje šťastný číslo." :)
Jinak jsi nakousl dost složitý problém. Tvá sebeobrana nevychází ani tak z toho jak si to promyslíš v hlavě logicky, ale dle toho jaký jsi uvnitř. Tedy někdo se ztáhne a nechá se mlátit, někdo zase použije maximální agrese. Pokud tuto situaci člověk nikdy neokusil neví co má sám v sobě. Další věcí je jak prokážeš že ses bránil a né utočil... A to je oříšek...
Nicméně jsem přesvědčen že pokud tě někdo napadane udělej 3 věci. Koukni na protivníka, pokud si na něj nevěříš uteč, jinak ho zřezej jak cip. Rozhodujou vteřiny. Takže pokud je to na pěsti je to celkem OK. Většinou to přežiješ. Pokud tam jsou nože, pistole a jiný předměty tak zdrhni jak nejlíp to umíš(to jsem naštěstí nezažil)... Taky se mi kolikrát stalo že bitce se mužeš vyhnout i tím že jseš ostrej(ne vždy to pomuže...) . Měli jsme u nás v hospodě jednoho kriminálníka , který byl malej, slabej, ale vždycky s kudlou v kapse který říkal "Frenk". A takovýhleho blázna sem se báli všichni včetně mě. Jde o to když ukážeš že ti je všechno jedno, včetně toho že ti někdo rozbije hubu a zapíchne do tebe kudlu. Pak se nemusíš bát ničeho, protože jsi totál Magor, a magoři jsou v bitkách nejhorší... Takže pokud ukážeš že jsi dostatečný magor tak se dá i bitkám předejít...
Já si osobně myslím, že mrtvý útočník nemůže svědčit u soudu. A nikdo z těch co budou u soudu tam nebyl a nemůže prokázat, že jste neoprávněně vzniklou situaci nevyhodnotili jako ohrožení života a zabít lze i holou rukou.
Přesně tak, kdysi nám na vojně taky řekly:
"Pokud vás na stráži někdo napadne, zastřelte ho, ať nemáte zbytečné problémy u soudu."
Naštěstí jsem střílet nemusel
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Pokud člověk není trénovaný (třeba jen častýma rvačkama), sám může být svojí reakcí překvapený. Bohužel, spíš negativně.
Jedna kámoška jezdila stopem (pako jedno), a když bylo situace nahnutá, začala si s řidičem povídat, vyprávět mu o sobě. Pokud to není úplnej cvok, tak může znásilnit anonymní kus ženskýho masa, ale ne holku, co jede za tatínkem (řidič má třeba také dceru a najednou se z lovce stává otec), co má ... blabala....
Jiná naopak násilnické chování v parku komentovala tak přiléhavými slovy a smíchem, že dotyčný utekl. Bacha! Tohle mohlo skončit i tak, že by jí naopak v rozzuření zabil.
Já se snažím při pobytu v lokalitách jako je Hlavák, Smíchov, Kralín... vypadat co nejvíc jako socka. (Jde mi to myslím nějak až moc dobře ). Zejména pokud přenáším cenné věci, tak jedině v tom nejošoupanějším batohu, nebo v igelitce.
Ale samospasitelné to není. JInak jsem volil kombinaci. Ránu, kopnutí a pak ten nekompromisní útěk.
Tiskni
Sdílej: