Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Podobně jako "omezujeme" prodejce zárukou, měli bychom je "omezovat" i povinností prodávat počítač bez OS. Tady může být "lassez faire" přístup dost školivý.Povinnou záruku považuji za dost škodlivou věc. Délka záruky se totiž odvíjí (za normálních podmínek) podle toho, jakou důvěru výrobce/prodejce v příslušnou věc má. I dnes je na řadu věcí delší záruka než určuje zákon (např. počítač, na kterém toto píšu, je složen téměř výhradně z komponent se zárukou 3 a více roků). Pokud minimální délku určuje zákon, pak tento parametr prakticky ztrácí vypovídací hodnotu (pokud záruka není delší než ta, kterou určuje zákon). Podobně je nesmysl, aby byla povinnost nabízet i počítač bez OS, a už jsem to tu opakoval několikrát.
a cez js to riesit nemienim, takze IE useri maju status line nahodne rozhadzany )
{ margin-left: auto; margin-right: auto; }
nebo { display: table-cell; }
.
Kromě toho (a to je horší), např. následující konstrukce většinou funguje, ale často (hlavně pro delší dokumenty) také blbne, a to nejen v MSIE, ale i ve FF: { position: absolute; left: 0px; bottom: 20px; }
Jo jo, ono by bývalo stačilo pro MSIE používat conditional comments, a ne nějaké podtržítkové hacky...To ano, ale leckdy je jednodušší napsat jedno podtržítko (pokud je třeba na celém webu jediné), než poněkud delší podmíněné komentáře.
CSS 3 není standardZatím není. Ale mnohé jeho části se už s největší pravděpodobností nijak měnit nebudou. A čekat dalších 5 let (na MSIE 8
její zrušení předpokládá 100% racionalitu zákazníků, jež nemůže nikdy nastatNemůže. Ale ze stejného důvodu může někdo navrhovat jednotné ceny, nivelizaci parametrů výrobků nebo služeb, omezování počtu podnikatelů (aby nebyl při nákupu výběr příliš složitý), stanovení povinného sortimentu apod. To všechno jsou věci, které snižují nároky na racionální rozhodování zákazníků a přesouvají rozhodování na "hlavu pomazanou". Děkuji, nechci. To už tady bylo a nevzpomíná se mi na to dobře.
Podobně i umožnění zákazníkovi nepřikoupit si k poči OS (tuto možnost sice de iure má, ale de facto to často nefunguje).Funguje velmi dobře. Většina obchodníků PC bez OS nabízí, stačí si vybrat. Anebo začít prodávat PC bez OS
zde by byl zisk ze schválení takového zákona velký.Byl by naopak záporný. Dopady na lidi, kteří byli současným stavem nějak postiženi, jsou nižší, než by byly dopady na podnikatele po schválení takového návrhu.
Nabízet počítač bez OS rozhodně není nesmysl - může to být "krok, s nímž někteří souhlasí a někteří ne".S tím souhlasím, nesmysl to není. Nesmysl však je, uzákonit to jako povinnost. Zhruba stejný, jako by byla povinnost prodávat kromě sycených minerálek vždy i nesycené.
Tiskni
Sdílej: